• یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-2391-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان:

توقیف محموله کارخانه سیگار سقز نمونه بارز منکرات در جامعه است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با اشاره به توقیف ۹ روزه محموله قانونی و دارای مجوز کارخانه سیگار سقز، اینگونه سنگ اندازی ها را نمونه بارز منکرات و خیانت در جامعه عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد دره‌وزمی، امروز در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر در عرصه تولید و اشتغال؛ با اشاره به تعاریف رشد اقتصادی و توسعه پایدار، لازمه توسعه اقتصادی را رشد اقتصادی اعلام کرد.

وی رشد اقتصادی را افزایش درآمد مردم نسبت به سال‌های گذشته دانست و افزود: توسعه اقتصادی پایدار شامل ایجاد یک حال خوب و به نوعی ایجاد رفاه و آرامش خاطر در جامعه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با اشاره به سیاست‌گذاری‌های کلان اقتصادی که بر رونق تولید و رشد اقتصادی تاکید دارد، گفت: تولید فراوان و متنوع کالا لازمه رسیدن به رشد اقتصادی، که پشت‌بند آن اشتغالزایی، کاهش بزهکاری و افزایش آرامش جامعه است، می باشد. 

وی با بیان اینکه بیکاری زشت ترین منکر و اشتغال ارزنده‌ترین معروف است، اظهار کرد: تولید و توسعه اتفاقی حاصل نمی شود و ملزوماتی در این راه نیاز است و رسیدن به رشد اقتصادی در گرو سلامت، صداقت و شفافیت مولفه‌های موثر جامعه شامل دولت، ملت و بخش خصوصی است.

دره‌وزمی رصد عملکرد کار به دستان توسط رسانه‌های آزاد و نهادهای مدنی را موجب ایجاد اعتماد مردم که ارزشمندترین سرمایه اجتماعی است را لازمه توسعه اقتصادی همه جانبه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید در قبال رفتار و اعمالشان به مردم پاسخگو باشند، افزود: اگر رسانه‌های آزاد و آزاداندیش نقد سازنده کنند قطعا کاری سازنده در راستای رونق تولید انجام داده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، برداشتن هر قدمی برای تولید را معروف و خلاف آن را منکر توصیف کرد و موکول کردن کار ارباب رجوع به روزهای آینده را از بدترین منکرات دانست.

وی با اشاره به اینکه گاهی ناخواسته به تولید و اقتصاد استان ضربه می‌زنیم؛ از توقیف کامیون حامل یک هزار و ۴۰۰ کارتن سیگار ساخت کارخانه سیگار سقز در ایست بازرسی نیروانتظامی میاندوآب که تمامی مدارک آن قانونی بوده به شدت انتقاد کرد.

دره‌وزمی تصریح کرد: آیا بحث رونق تولید به تعزیرات و نیرو انتظامی ابلاغ نشده است که این کامیون را توقیف کرده‌اند؟ به راستی که این کار نه وظیفه شناسی بلکه خیانت به مملکت و نمونه بارز از منکرات است.

وی از پیگیری این موضوع توسط استاندار و تمام ارگان‌های دیگر استان خبر داد که تاکنون نتیجه‌ای در خصوص آزادسازی این محموله که بیش از ۹ روز در توقیف قرار دارد حاصل نشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در پایان با اشاره به اینکه تولیدکنندگان سربازان اقتصادی جامعه هستند تا جامعه را به توسعه پایدار برسانند، بر لزوم حمایت همه جانبه مردم و مسئولان از تولیدکنندگان استان کردستان تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: