• جمعه ۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-194-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

اجراهای چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان آغاز شد

اجراهای چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با اجرای نمایش "سولکس" از کشور ایتالیا در پارک استقلال سنندج آغاز شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، اجراهای این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با اجرای نمایش «سولکس» از ایتالیا در شامگاه جمعه یکم شهریورماه در پارک استقلال شهر سنندج آغاز شد.

کارگردان ایتالیایی این نمایش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی فرصت بسیار خوبی برای تبادل تجربه بین بازیگران و کارگردانان سایر کشورهاست.

بلتارمو با بیان اینکه از ۲۳ سال پیش مشغول کارگردانی و بازیگری است، افزود: در نمایش "سولکس" سعی کردیم که به وسیله طنز، مردم را بخندانیم و تماشاچی را به خود جذب کنیم.

وی ضمن خرسندی از حضور در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، عنوان کرد: تاکنون در کشورهای مختلف جهان از جمله روسیه، ایتالیا، آلمان، بلژیک، هلند، اسکاتلند، فرانسه، دانمارک و کلمبیا اجرای تئاتر را داشته‌ام اما امروز استقبال پرشور مردم ایران بی نظیر بود.

این کارگردان ایتالیایی با اشاره به اینکه مابین تئاتر صحنه‌ای و تئاتر خیابانی تفاوت های بسیاری وجود دارد، خاطرنشان کرد: در تئاتر خیابانی برقراری ارتباط با مردم انرژی و انگیزه بیشتری به بازیگر می‌دهد و من شخصا تئاتر خیابانی را بیشتر دوست دارم.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با حضور هنرمندان و گروه‌های نمایشی از کشورهای هلند، مکزیک، روسیه، ایتالیا، برزیل، اکراین، ارمنستان، مشترک عراق و عمان و مشترک ایران و اقلیم کردستان عراق، گرجستان و لبنان برگزار می‌شود.

در مجموع 38 اثر به بخش نهایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان راه یافته‌اند که 28 اثر در بخش داخلی و 10 اثر در بخش بین الملل هستند.

این جشنواره از یکم تا پنجم شهریور ماه جاری در شهر مریوان، پایتخت تئاتر خیابانی کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: