• چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-4994-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

اجرای ۱۰ نمایش خیابانی در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر مریوان

دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از اجرای ۱۰ نمایش خیابانی در بخش بین‌الملل این جشنواره خبر داد و گفت: ۱۱ کشور خارجی در این دوره از جشنواره حضور دارند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فاتح بادپروا در جمع خبرنگاران، با اشاره به بخش بین الملل چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: بعد از اعلام فراخوان این جشنواره ۱۰۰ اثر خارجی از کشورهای مختلف به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ارسال شد.

وی با اشاره به آثار منتخب این بخش توسط هیئت داوران گفت: بعد از بازبینی آثار رسیده به دبیرخانه ۱۰ نمایش خیابانی در بخش بین‌الملل جواز حضور در جشنواره را کسب کردند.

وی از حضور ۱۱ کشور خارجی در این دوره از جشنواره خبر داد و افزود: نمایش‌های «رویا» از عراق، «درها» از روسیه، «سولکس» از ایتالیا، «دلقک» از برزیل، «ساعت ۹» کار مشترک ایران و کردستان عراق، «قلب دلقک» از اکراین «وای وای» از ارمنستان، «بهار میاد» از ایران کاری از محمد برومند، «خون عروسک» از ایران، کاری از یاسر میرحمیدی و «ایستگاه» از ایران به کارگردانی آلبرت بیگجانی در این دوره از جشنواره اجرا می‌شوند.

بادپروا همچنین گفت: در این دوره جشنواره، بخش بین‌الملل به صورت رقابتی و با حضور هفت گروه‌ خارجی و سه گروه از کشور ایران برگزار می‌شود.

دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان خاطرنشان کرد: دبیران جشنواره‌هایی از گرجستان، بغداد، عمان، اربیل و دربندیخان به عنوان دیگر میهمانان جشنواره چهاردهم، در این رویداد فرهنگی هنری حضور دارند.

وی یادآور شد: همچنین استادانی از کشورهای هلند و مکزیک در ایام جشنواره کارگاه آموزشی برگزار می‌کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: