• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-4594-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در کردستان:

فساد اجتماعی نتیجه نشاط‌ اجتماعی کاذب است

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه افرادی که به مجالس لهو و لهب می‌روند در آخر به بی‌هویتی و پوچی می‌رسند، گفت: فساد اجتماعی نتیجه نشاط‌های اجتماعی کاذب است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیت الله سیدمحمدحسینی شاهرودی در دیدار با مسئولان هیات مذهبی و فعالان فرهنگی غدیر استان کردستان اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم به مودت و عشق به اهل بیت دستور داده است که این مسئله جز با برگزاری جشن‌ها و نکوداشت اعیاد ظهور و بروز پیدا نمی‌کند.

وی با اشاره به نقش موثر هیات‌های مذهبی در افزایش نشاط اجتماعی، افزود: این هیات‌ها هم نشاط ایجاد می‌کنند و هم کار فرهنگی و تربیتی را انجام می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: باید هیات‌ها افزایش یابند چون معنویت در جامعه افرایش پیدا می‌کند و آسیب‌های اجتماعی هم کاهش می‌یابد.

وی در ادامه به برگزاری کنسرت‌های مختلف در سطح کشور اشاره و تصریح کرد: انواع موسیقی‌های کذایی ممکن است نشاط لحطه‌ای را ایجاد کنند اما غم‌های فراوانی را در پی دارند.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه افرادی که به کنسرت و مجالس لهو و لهب می‌روند در آخر به بی هویتی و پوچی می‌رسند، افزود: فسادهای اجتماعی و اعتیاد، نتیجه نشاط‌های اجتماعی کاذب است.

وی تاکید کرد: بزرگداشت اعیاد، شادی و نشاط اجتماعی را به ارمغان می‌آورد و به جامعه مسیر حق را نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود به ارادت اهل سنت به اهل بیت اشاره و عنوان کرد: ارادت اهل سنت به اهل بیت، کمتر از تشیع نیست و یکی از علی شناسان، خود امام شافعی هستند که اشعار بسیار زیبایی را در مورد امام علی دارند.

وی ادامه داد: اهل بیت الگوهای بسیار خوبی برای ما هستند و دنبال روی از آنها انسان را به کمال می‌رساند.

آیت الله شاهرودی خاطرنشان کرد: ۳۰۰ آیه قرآن کریم در شان امیرالمومنین علی (ع) نازل شده که در تفاسیر اهل سنت و تشیع هم بیان شده است .

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: