• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-4494-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مسئولان باید بر روی جوانان هنرمند سرمایه‌گذاری کنند

داور نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت با تاکید بر سرمایه گذاری در بخش فرهنگ و هنر، گفت: مسئولان باید از جوانان هنرمند حمایت و پشتیبانی کنند.

بیژن کامکار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان اظهار کرد: جشنواره دف نوای رحمت امسال در قیاس با سال‌های گذشته دارای پیشرفت‌های خاصی بود.

وی افزود: اما من ایرادی که به تمام جشنواره‌ها دارم این است که این هنرجویان هر سال با شوق و ذوق می آیند و در جشنواره شرکت می کنند اما تا سال بعد فراموش می شوند و جایی برای عرضه آثار خود ندارند.

این هنرمند دفنواز عنوان کرد: متولی‌های موسیقی همچون صداوسیما، اداره فرهنگ و ارشاد و حتی آموزش و پرورش وظیفه دارند که از هنرمندان حمایت کنند اما اینکه چرا حمایت نمی کنند متاسفانه بی کفایتی مسئولان را در این زمینه نشان می‌دهد.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه برگزاری جشنواره دف نوای رحمت نگذاشته مشعلی که روشن شده خاموش شود و هر سال این شعله دوباره فروزان می شود که جای امیدواری بوده و از این حیث جشنواره مفید است.

کامکار ادامه داد: این جشنواره تاکنون با فداکاری و عشق و علاقه مسئولان حوزه هنری استان کردستان آقای امین مرادی و مهدی احمدی و خود شرکت کنندگان برگزار شده است ولو اینکه حتی اگر با کمترین امکانات و اعتبار هم بوده باشد برگزار شده و همیشه هم از آن استقبال می شود.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری در بخش فرهنگ و هنر، گفت: مسئولان باید از جوانان هنرمند حمایت و پشتیبانی کنند و آنها را تا سال بعد رها نکنند.

داور نهمین جشنواره دف نوای رحمت در پایان برگزاری این جشنواره را مفید ارزیابی کرد و افزود: امسال شرکت کنندگان پیشرفت فوق العاده ای داشتند که نشان دهنده تاثیر مثبت جشنواره بوده که سال به سال شرکت کنندگان پیشرفت داشته‌اند.

نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت توسط حوزه هنری کردستان و مؤسسه سپهر سوره هنر 22 تا 25 مرداد در سنندج با شعار هنر، همگرایی و مهربانی برگزار شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: