• جمعه ۲۵ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-4294-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در کردستان:

از هنر برای رسیدن به کمالات باید بهره برد

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: هنر در زندگی ما یک مسئله اساسی است و باید از آن برای رشد و رسیدن به خدا و کمالات استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت که روز جمعه در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هنرمند واقعی خود خداوند است و نظام تکوین را براساس موسیقی خاصی بنا نهاده است .

وی با بیان اینکه همه اجزای عالم دارای موسیقی خاصی هستند، افزود: قرآن کریم هم دارای یک موسیقی دلنشین است و آرامش آن هم به دلیل جنبه معنوی و هم جنبه موسیقیایی آن است .

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: خداوند انسان را به گونه‌ای آفریده که هنر الهی را جلوه‌گر باشد و این نشان دهنده رحمت الهی است.

وی با تاکید بر اینکه هرچیزی با زبان هنر بیان شود ماندگار می‌شود، ادامه داد: همه چیز عالم در جهت رشد و تکامل است و انسان فرصت محدودی دارد که باید به خدا نزدیک شود و صفات الهی در او ظهور و بروز پیدا کرده و عشق به کمال در وجودش بجوشد.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: هر انسانی جلوه‌ای از خدا را دارد و می‌تواند به جایگاهی برسد که به عنوان یک اسوه حسنه و الگو به جامعه معرفی شود.

وی ادامه داد: هنر در زندگی ما یک مسئله اساسی است و باید از آن برای رشد و رسیدن به خدا و کمالات استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: باید به موسیقی آیینی که با دف نواخته می‌شود توجه کنیم و از هنر در جهت رفع نیازهای انسان بهره بگیریم.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: