• دوشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-3294-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان:

از تنوع نشریات و آزادی بیان رسانه‌های کردستان حمایت می‌کنیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار با مثبت عنوان کردن تنوع نشریات استان با جریانات فکری متفاوت، از آزادی بیان رسانه‌ها در کردستان حمایت کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه‌کردستان، جلال قلعه‌شاخانی شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار با بیان اینکه بزرگان هنری زیادی در استان وجود دارد؛ از همه کمی و کاستی‌ها در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با مسایل صنفی خبرنگاران عذرخواهی کرد.

وی دغدغه‌های حوزه رسانه را گسترده دانست و از همراهی برای حل این مشکلات در حد توان و مقدورات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در ادامه با اشاره به اینکه ۱۱۰ نشریه شامل نشریه ۸۰ چاپی و ۳۰ نشریه‌ی الکترونیکی در سطح استان کردستان چاپ می‌شوند، مطرح شدن کردستان در کشور را درگرو وجود رسانه‌ای سراسری دانست.

وی اقتصاد رسانه را یکی از بحث‌های کلیدی عنوان کرد و با بیان اینکه وضعیت استان کردستان در این خصوص نامناسب است، افزود:  از تنوع نشریات با رویکردهای فکری متفاوت در استان حمایت می کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان همچنین صدور مجوزهای فله‌ای را نامناسب دانست و ضمن تاکید بر ساماندهی این موضوع، گفت:  دولت نباید در صلاحیت دادن به نشریات تصمیم گیری کند بلکه خود مردم باید رسانه‌یشان را انتخاب کنند.

قلعه‌شاخانی یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را حمایت از نشریات حرفه‌ای عنوان و درج تعدادی از آگهی ها را در روزنامه‌های کشوری به دلیل منع قانونی آن اعلام کرد.

وی  در مورد بیمه خبرنگاری نیز اظهار کرد: تعیین تکلیف وضعیت بیمه خبرنگاران وظیفه خود رسانه‌هاست اما خبرنگاران فاقد بیمه از طریق صندوق حمایت از هنرمندان و خبرنگاران می‌توانند خود را بیمه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه رسانه‌های استان خواست تا در کنار نقدهای منصفانه خبرهای خوب و امیدبخش را نیز مخابره کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه تا جایی که امکان داشته باشد خود را نوک پیکان انتقادات قرار می‌دهیم، از آزادی‌بیان رسانه‌ها در کردستان حمایت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: