• دوشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9790-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

پرداخت ۸۰۰ میلیون تومان صدقه توسط کردستانی‌ها

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان گفت: مردم نوع‌دوست استان کردستان ۸۰۰ میلیون تومان صدقه در سه‌ماهه نخست امسال پرداخت کردند.

هیوا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با بیان اینکه در سه ‌ماهه نخست امسال ۸۰۰ میلیون تومان صدقه توسط مردم نیکوکار این استان پرداخت‌شده است، گفت: این میزان صدقه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: ۵۵ درصد از مبلغ صدقه به میزان ۴۴۰ میلیون تومان در زمینه خدمات حمایتی مددجویان این نهاد و در سرفصل‌های تحصیل، درمان، ازدواج، کمک موردی، وام ضروری و تأمین لوازم ضروری زندگی نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کردستان هزینه شده است.

رحیمی ادامه داد: همچنین ۱۶۸ میلیون تومان از مبلغ صدقه برای مسکن نیازمندان، ۹۶ میلیون تومان برای خدمات آموزشی، فرهنگی و تربیتی، ۸۰ میلیون تومان درزمینهٔ کمک به نیازمندان از طریق تعامل با مؤسسات خیریه و ۱۶ میلیون تومان نیز برای اشتغال و کاریابی برای مددجویان از طریق تعامل با صاحبان مشاغل هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: صدقه جمع‌آوری‌شده هر شهرستان در همان محل برای نیازمندان هزینه می‌شود و به محلی دیگر انتقال داده نمی‌شود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: