• دوشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9590-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان تاکید کرد؛

استفاده از دانش فنی جهاددانشگاهی برای توسعه‌ی استان کردستان

استاندار کردستان در نشست مشترک با رییس جهاددانشگاهی کشور گفت: جهاددانشگاهی در کشور دارای علم و فناوری‌های نوین است که باید برای توسعه‌ی استان از آن به صورت مطلوب بهره گرفته شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا، 29 تیرماه در نشست مشترک با دکتر حمیدرضا طیبی ضمن اشاره به این‌که فعالیت‌های جهاددانشگاهی در راستای توسعه‌ی کشور، مهم بوده است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در مسیر توسعه‌ی کشور نقشی اساسی ایفا کرده و اکنون در مسیر پیشرفته‌ی فناوری‌های نوین قرار گرفته است .
وی به رونق کشاورزی در کردستان اشاره و عنوان کرد: در استان کردستان فضای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و توسعه باغات باز است و بر همین اساس جهاددانشگاهی استان کردستان با توجه به ظرفیت علمی‌ای که دارد می‌تواند در این زمینه کمک کند.
در ادامه‌ی این نشست که با حضور چیا سهراب‌نژاد رییس جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد، مرادنیا با بیان این‌که جهاددانشگاهی در استان شناخته شده است، گفت: استانداری کردستان این آمادگی را دارد که همکاری‌های خوبی را با جهاددانشگاهی استان داشته باشد.
استاندار کردستان نیروهای علمی و جوان جهاددانشگاهی کردستان را یک سرمایه دانست و گفت: استفاده از منابع مفید انسانی، لازمه‌ی توسعه است که خوشبختانه این نهاد علمی به خوبی توانسته است از آن بهره بگیرد.
وی در پایان به پتانسیل‌های استان در حوزه‌های دام‌پروری و استخراج 30 درصد طلای کشور، اشاره کرد و یادآور شد: جهاددانشگاهی در سراسر کشور دارای علم و فناوری‌های نوین است که باید جهت توسعه استان از آن به صورت مطلوب بهره گرفته شود و بر همین اساس از جهاددانشگاهی استان نیز می‌خواهیم تا در راستای توسعه‌ی بیشتر کردستان، توان علمی و فنی خود را در اختیار استان قرار بدهد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: