• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-7594-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

فعالیت ۲۰۰ جام باشگاه کتاب و کتابخوانی در کردستان

دبیر اجرایی جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان کردستان با اشاره به فعالیت ۲۰۰ جام باشگاه کتابخوانی در استان در سال گذشته، گفت: توسعه فعالیت‌های باشگاه‌های کتابخوانی در سال جاری در دستور کار است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهاره بهمنی امروز در کارگاه آموزشی مربیان و تسهیلگران جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی استان در سنندج اظهار کرد: باشگاه های کتابخوانی بر اساس چهار گروه سنی در تیم‌های حداقل 8 و حداکثر 15 نفره تشکیل و با مدیریت و هدایت مربی کتابخوانی اداره می‌شود و کودکان، کتابخوانی خلاق را یاد می‌گیرند.

بهمنی، به نحوه فعالیت جام باشگاه های کتابخوانی اشاره و عنوان کرد: فعالیت‌هایی مانند نامه به نویسنده، شخصیت‌های داستان، نوشتن ادامه داستان، تصویرسازی بر اساس محتوای داستان، طراحی جلد و سایر فعالیت های خلاقانه از جمله اهداف و فعالیت های است که براساس علاقه کودکان در جام باشگاه‌های کتابخوانی دنبال می‌شود.

دبیر اجرایی جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان کردستان همچنین گفت: خروجی باشگاه‌های کتابخوانی که به صورت گروهی آماده می‌شود به محک داوری گذاشته می‌شود و در جشنواره های باشگاه های کتابخوانی استانی و کشوری شرکت داده و نهایت باشگاه برگزیده و برنده جام معرفی و تقدیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه رقابتی کردن این فعالیت به منظور ایده پردازی بیشتر در میان کودکان و نوجوانان است، ذکر کرد: 200 جام باشگاه کتابخوانی شامل 120 باشگاه در سنندج و 80 باشگاه دیگر در سطح دیگر شهرستان های استان در سال 97 فعال شدند.

وی با بیان اینکه دستاوردها و تجارب خوبی در سال گذشته در جام باشگاه های کتابخوانی استان به دست آمد، افزود: در سال جاری نیز بنا داریم با تعداد کارشناسان، متخصصان و علاقه مندان بیشتری در جهت فعالیت کودکان و نوجوانان در جام باشگاه های کتابخوانی همکاری داشته باشیم.

بهمنی یادآور شد: در این دوره از جام باشگاه‌های کتابخوانی تلاش می‌شود به زبان و ادبیات کُردی بیش از پیش اهمیت داده شود و در کنار مطالعه کتاب‌های مختلف از نویسندگان مختلف کتاب‌های کُردی نیز پرداخته شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: