• شنبه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-7690-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گفتگو

طی 3 ماهه اول سال جاری؛

69 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در کردستان جان باخته‌اند

مدیرکل پزشکی قانونی کردستان، گفت: در سه ماه اول سال جاری 69 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های استان کردستان جان باخته‌اند که در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است.

غلامرضا همایون‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، با اشاره به فوتی‌های ناشی از تصادف در سه ماه اول سال جاری، اظهار کرد: در این مدت، 69 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های استان کردستان جان باخته‌اند که در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است.

وی به آمار مراجعه کنندگان نزاع به مراکز پزشکی قانونی سطح استان هم اشاره و تصریح کرد: در سه ماهه امسال 2 هزار و 840 نفر به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان کردستان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 759 نفر زن بوده و در مقایسه با سال گذشته 3.3 درصد رشد داشته است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان کردستان، با اشاره به اینکه در سه ماه اول سال جاری در مجموع 9.6 درصد آمار مصدومین تصادفات نسبت به سال گذشته کاهش یافته، افزود: در سه ماه امسال یک هزار و 650 نفر مصدومین تصادف داشته‌ایم که از این تعداد 495 نفر زن و یک هزار و 155 نفر مرد بوده است.

همایون‌پور با اشاره به رشد 9 درصد آمار سوء مصرف مواد مخدر در استان کردستان، بیان کرد: سوء مصرف مواد مخدر در استان در سه ماه اول سالجاری در کل 12 نفر بوده که نسبت به سال گذشته 9 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به وضعیت اجساد معاینه شده بر حسب نوع در سه ماه اول سال جاری، خاطرنشان کرد: حوادث کار هفت نفر، غرق شدگی پنج نفر، گاز گرفتگی چهار نفر، برق گرفتگی سه نفر و سقوط از بلندی هفت نفر بوده که در مجموع کل معاینات فوتی 4.7 درصد کاهش یافته است.

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: