• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-5291-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

قائم مقام خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

نقش کردستان و استان های غربی را در دور زدن تحریم‌ها جدی بگیریم

قائم مقام خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: ترکیه نیز خرید نفت از ایران را متوقف کرده و اکنون تنها راه صادرات ما فروش تولیدات داخلی از راه استان های غربی به ویژه کردستان است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آرمان خالقی صبح امروز یکشنبه ( ۲۳ تیرماه) در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن با اشاره به سختی کار تولید با وجو تحریم ها اظهار کرد: تجارت باید در خدمت تولید باشد و هرکی در مقام و جایگاه خود باید کار خود را درست و به موقع انجام دهد.

وی افزود: اگر ما بتوانیم سرمایه‌گذاران فعلی در استان کردستان را حفظ کنیم سرمایه‌گذاران جدید نیز قطعا به آن ها اضافه خواهند شد.

قائم مقام خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه استان های غربی راهی برای دور زدن تحریم ها هستند، تصریح کرد: ترکیه نیز خرید نفت از ایران را متوقف کرده و اکنون تنها راه صادرات ما فروش تولیدات داخلی از راه استان های غربی است.

وی عنوان کرد: اگر چند استان غربی توانمند شوند و استان کردستان نیز بتواند با اقلیم کردستان روابط خوب بسازد قطعا می توانیم بازار قابل توجهی را بدست آوریم.

خالقی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات ناشی از عدم اجرای وظایف است ادامه داد: برخی از مشکلات واحدهای تولیدی به عدم انجام تکالیف مدیران بر می‌گردد که قوه قضائیه مکلف است چنین مدیرانی را فراخواند و به آنها متذکر شود.

وی با اشاره به عدم حضور نمایندگان مجلس در این همایش خاطرنشان کرد: استان کردستان اکنون به نمایندگان مجلس نیاز دارد تا تکلیف وضعیت مالیات بر ارزش افزوده را در مجلس مشخص کنند اما نمایندگان اکنون به دنبال یک لقمه رای حلال هستند.

قائم مقام خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در پایان یادآور شد: باید بزرگان صنعت کردستان را شناسایی کرد و از تجربیاتشان نهایت استفاده را برد زیرا این افراد همانند لوکوموتیو هستند و چرخه تولید را به گردش در می‌آورند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: