• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-4490-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

برگزاری همایش شهید شیخ الاسلام موجب ترویج فرهنگ شهادت می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، گفت:  برگزاری  همایش بزرگداشت شهید ماموستا شیخ الاسلام موجب ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی در جامعه می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی امروز (20 تیر) در نشست شورای راهبردی همایش شهید حاج ماموستا شیخ الاسلام که در دفتر نماینده معزز ولی فقیه برگزار شد، اظهار کرد: شهادت چیزی است که انسان خود انتخاب می‌کند و نصیب هرکسی هم نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهادت عالی ترین مرگ‌هاست، تصریح کرد: شهید شیخ الاسلام همواره می‌دانست که چه در انتظارش است و شهادت را یک هدیه از سوی خداوند می‌دید و معتقد بود که بالاتر از شهادت در دنیا چیزی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، بیان کرد: امام حسین(ع) به عنوان سیدالشهدا جایگاه ویژه‌ای داشت و همچنین در استان کردستان نیز افرادی از جمله شهید ماموستا شیخ الاسلام این ویژگی را به عنوان شهید دارند.

آیت الله شاهرودی عنوان کرد: شهدا همچون گنج‌هایی هستند که ما باید از وجود آنها بهره مند شویم.

وی ذکر کرد: زنده نگه‌داشتن نام شهدا و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و برگزاری چنین همایشی موجب ترویج شهادت‌طلبی در جامعه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، گفت: افراد بزرگ و علمای برجسته در کشور ارتباط خوبی با شهید ماموستا شیخ الاسلام داشته‌اند و خاطراتی را از این شهید بزرگوار بیان می کنند.

آیت الله شاهرودی خاطرنشان کرد: در این راستا با جمع آوری خاطرات این شهید توسط علما و دانشجویان می‌توان یک فرهنگ اصیل را در جامعه ترویج داد.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: