• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-6394-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

عشق به اهل بیت(ع) زمینه‌ساز عشق به خداوند است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، عشق به اهل بیت (ع) زمینه ساز عشق به خداوند دانست و گفت: دوست داشتن اهل بیت پیامبر(ص) جزء مهر ورزیدن به ارزش های والای الهی است و رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، در دیدار با خدام بارگاه رضوی حامل بیرق مطهر حرم امام رضا(ع) اظهار کرد: دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق، مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است .

وی به ابعاد شخصیتی حضرت معصومه کبری(س) پرداخت و افزود: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها دارای شخصیتی رفیع و والا مقام می‌باشد بطوری که ائمه طاهرین علیهم السّلام از این بانو، با جلالت و تکریم یاد کرده‌اند .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: حضرت معصومه کبری(س) همانند مادر پاکش حضرت فاطمه (س) شفیع روز محشر خواهد بود و این جایگاه و عظمت را نزد پروردگار دارد که با شفاعت او همه انسانها وارد بهشت می‌شوند .

وی اعلام کرد: اگر کسی با دل پاک به زیارت آن حضرت برود و عارفانه ایشان را زیارت کند و جایگاه واقعی وی را بشناسد معرفت بهشتی پیدا می‌کند و وارد بهشت می‌شود .

خداوند انسان‌ها را به همراهی اهل بیت(ع) ملزم کرده است

آیت الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به جایگاه اهل بیت (ع) درنزد پروردگار عنوان کرد: خداوند برای اهل بیت جایگاه،‌ ارزش وعظمت خاصی قائل است و از این نگاه و نظر است که انسان ها را به همراهی کردن آنها ملزم کرده است .

وی به شخصیت والای امام رضا علیه السلام پرداخت و اعلام کرد: شخصیت امام رضا (ع) همچون خورشیدی زرین می‌درخشد و ایشان یک شخصیت کامل انسانی است که سیره و رفتار وی منطبق با آیات قرآنی است و به همراه پیامبر و ائمه (ع)بهترین الگو برای ساخت زندگی هرانسانی است .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: همراهی و عشق ورزیدن به خاندان اهل بیت علیهم السلام مایه برکت و رشد و ترقی انسان‌ها می‌شود همانگونه که توسل به آنان انسان را با ارزش وعزتمند می‌کند .

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی عنوان کرد: اگر انسان بخواهد در زندگی هدایت شود باید محب اهل بیت(ع) باشد و عشق و علاقه خود را نسبت به آنها ابراز کند .

وی عشق به اهل بیت (ع) زمینه ساز عشق به خداوند دانست و گفت: دوست داشتن اهل بیت پیامبر(ص) جزء مهر ورزیدن به ارزش های والای الهی می باشد. و رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد:خداوند به پیامبر فرموده که ای پیامبر از مردم بخواهید که نسبت به اهل بیت(ع) عشق بورزند.چون رفعت این خاندان باعث رفعت وماندگاری نام خداوند خواهد شد .

وی ارتباط با پیامبر و خاندان وی مایه آرامش دانست و گفت: عشق مؤمنین به پیامبر و خاندان مطهر وی باعث ایجاد ارتباط معنوی می‌شود و انسان را در فضایی قرار می‌دهد که احساس آرامش خاصی بر وجود انسان حاکم می‌شود .

آیت الله حسینی شاهرودی در پایان یادآور شد: مردم استان کردستان به تبع از امام شافعی پیشوای مذهب شافعی تبعیت و ارادت خاصی نسبت به پیامبر و اهل بیت علیه السلام دارند و این عشق و علاقه را هرسال در استقبال از بیرق مطهر رضوی(ع) نشان داده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: