• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-3690-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان عنوان کرد:

فعالیت 48 کارگاه آموزشی در سطح زندان‌های کردستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان از فعالیت 48 کارگاه آموزشی در سطح زندان‌های استان خبر داد و افزود: به طور میانگین سالانه بالغ بر سه هزار نفر دوره آموزش های مهارتی در 77 دوره آموزشی در سطح زندان‌های استان ارائه می شود که به طور میانگین 200 نفر از زندانیان استان از آموزش های مهارتی در طول سال بهره مند می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سید جمیل احمدی در دیدار با مدیرکل زندان های استان، مهارت آموزی به زندانیان را گامی مهم در کاهش بازگشت پذیری زندانیان دانست و اظهار کرد: آموزش های مهارتی می تواند با زمینه سازی ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح جامعه نقش موثر و مفیدی را در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد و این امر فقط در سایه تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی سطح استان محقق خواهد شد.

احمدی از فعالیت 48 کارگاه آموزشی در سطح زندان‌های استان خبر داد و افزود: به طور میانگین سالانه بالغ بر سه هزار نفر دوره آموزش های مهارتی در 77 دوره آموزشی در سطح زندان‌های استان ارائه می شود که به طور میانگین 200 نفر از زندانیان استان از آموزش های مهارتی در طول سال بهره مند می‌شوند.

وی افزود: این اداره کل ظرفیت دارد با توسعه زیرساخت‌ها، بهره‌مندی بیش از پیش آموزش های مهارتی برای زندانیان را در سطح زندان های استان محقق کند.

در ادامه اسحاق ابراهیمی با تاکید بر اهمیت ویژه ارائه آموزش های مهارتی به زندانیان، اظهار کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی به زندانیان در ندامتگاه های سطح استان سبب شده که زندانیان در طول مدت محکومیت خود علاوه بر فراگیری آموزش های مهارتی، به نیرویی متخصص و کارآمد جهت ورود به بازار کار مبدل شوند که این امر می تواند در بازگشت مجدد این افراد به زندان نقش مهم و سازنده ای را داشته باشد.

مدیرکل زندان های استان کردستان، در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع اداره کل زندان های استان کردستان اقدام به ساخت مرکز مهارت آموزی زندان مرکزی سنندج کرده که پس از تجهیز این مرکز با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای شاهد افتتاح این مرکز در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: