• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-4291-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان:

تاکنون آماری از قاچاق گندم ثبت نشده است

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: تا به امروز آماری مبنی بر قاچاق گندم ثبت نشده است و تنها یک محموله در شهرستان کامیاران به ظن قاچاق توقیف و بعد از ارائه مدارک آزاد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی خداویسی صبح امروز دوشنبه (١۷تیرماه) در نشست خبری دبیر کمیسیون و روسای کارگروه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اصحاب رسانه با اشاره به پرداخت سود حاصله از فروش نفت به مرزنشینان اظهار کرد: اکنون طرحی به ستاد کل کشور مبنی بر ایجاد شغل ثابت برای مرزنشینان به جای پرداخت سود فروش فرآورده های نفتی داده شده است.

وی افزود: اجرای این طرح معیشت خانواده های مرزنشین کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و آن ها را صاحب شغل می کند.

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان، با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی سامانه جامع انبارها جلوگیری از قاچاق و احتکار کالا است تصریح کرد: تعداد بسیاری از انبارهای استان در این سامانه ثبت نام کرده‌اند که متاسفانه وضعیت تعدادی از آن ها مشخص نیست که باید مالکان این انبارها هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف‌شان اقدام کنند.

وی با اشاره به شایعات پراکنده شده در خصوص پیش خرید گندم عنوان کرد: تا به امروز آماری مبنی بر قاچاق گندم ثبت نشده است و تنها یک محموله در شهرستان کامیاران به ظن قاچاق توقیف و بعد از ارائه مدارک آزاد شد.

خداویسی در پایان با ابراز خرسندی از هماهنگی مرزبانی و سایر ارگان های مربوطه در مبارزه با قاچاق یادآور شد: خوشبختانه در خصوص قاچاق آرد، برنج و گندم کمترین آمار را داریم که این آمار کم نیز به احتکار آرد مربوط می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: