• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1691-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

تابستان ۹۹ فرودگاه سقز افتتاح می شود

نماینده شرکت مشاورین راه یاب ملل گفت: تابستان ۹۹ اپروژه  فرودگاه سقز افتتاح خواهد شد و توسعه آن بعد از افتتاح از سر گرفته می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان،معاون فنی، امور زيربنایی و توليدی سازمان برنامه و بودجه كشور، حميدرضا عدل، از فرودگاه سقز بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این پروژه قرار گرفت.  

بیگلر با اشاره به اینکه سال ۹۹ فرودگاه سقز افتتاح می شود،اعلام کرد: پایانه فرودگاه دارای 52 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی گفت:در صورت اتمام فرودگاه هر هفته 2 پرواز در آن انجام می شود که در طرح بلند مدت و توسعه آن، هر روز یک پرواز مد نظر قرار گرفته است.

کریمیان فرماندار سقز در این بازدید با اشاره به اهمیت فرودگاه سقز به عنوان پروژه ای زیرساختی، خواستار تسریع در اتمام آن توسط پیمانکار و تخصیص به موقع اعتبارات شد.

کریمیان بیان کرد: اتمام پایانه فرودگاه، تطویل باند، رفع موانع پروازی و محوطه سازی توسعه فرودگاه از مهمترین مسایل پیش روی فرودگاه سقز است.

تاکید فرماندار سقز بر اختصاص اعتبار جهت جابجایی و جانمایی روستای میرده

 در ادامه کامیل کریمیان در جریان بازدید امروز معاون سازمان برنامه و بودجه كشور از میرده و سد چراغ ویس، خواستار تخصیص منابع اعتباری برای تملک زمین های سطح 2 و 3 این روستا شد.

کامیل کریمیان با بیان اینکه بخشی از هزینه های تملک منازل روستایی میرده که در کاسه سد قرار می گیرند به صورت اوراق خزانه پرداخت می شود از معاون سازمان برنامه و بودجه كشور خواست برای ترغیب و تشویق روستائیان برای اسکان در مکان جدید و ساخت ساختمان، خسارات به صورت نقد به آنان پرداخت شود.

کریمیان با اشاره به زمین های پاياب سد و اجرای عملیات شبكه های آبياری و زهكشی، از معاون برنامه و بودجه کشور خواست؛ آب مورد نیاز برای آبیاری 6 هزار هکتار از این زمین ها تخصیص یابد.

کامران خرم، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان هم بیان کرد: پرداخت خسارت به مردم میرده، عملیات تملک، عملیات هیدرومکانیکال، ایجاد جاده های جایگزین، ایستگاه هیدرومتری، نصب تجهیزات برق مربوط به سیستم های هیدرومکانیکال، عملیات تاج و محوطه سازی و روشنایی محوطه از مهمترین برنامه ها برای اتمام کامل پروژه طرح سد مخزن چراغ ویس است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: