• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-1297-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

۸۰ درصد از آمبولانس های پیش بیمارستانی بیجار نوسازی شده است

رئیس مرکز فوریت های پیش بیمارستانی استان کردستان گفت: ناوگان آمبولانس های پیش بیمارستانی شهرستان بیجار ۸۰ درصد نوسازی شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان مصطفی فرامرزی امروز (چهارشنبه ، ۵ تیر)  در آئین بهره برداری از ۲ آمبولانس پیشرفته مرکز فوریت های شهرستان بیجار با اشاره به اینکه آمبولانس های تحویل داده شده به بیجار از شرکت بنز مدل ۳۱۵ است اظهار کرد: آمبولانس های رونمایی شده در بیجار از جدیدترین نوع آمبولانس های وزارت بهداشت و مخصوص مناطق کوهستانی و صعب العبور است .

وی افزود: تا کنون در استان کردستان هیچ آمبولانسی مخصوص مناطق صعب العبور نداشته ایم که این مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده بود .

رئیس مرکز فوریت های پیش بیمارستانی استان کردستان با بیان اینکه تمامی تجهیزات موجود در آمبولانس ها از بهترین شرکت سازنده تجهیزات پزشکی در کشور آلمان است ، گفت: از خصوصیات بروز این آمبولانس های فوق پیشرفته ضدعفونی کردن خودکار است که نیاز به دخالت دست ندارد .

وی با اعلام اینکه در آمبولانس های قدیمی در حین حمل و نقل مصدومین ضربات زیادی به بیمار وارد می شد، تصریح کرد: در این آمبولانس سیستم های تعلیق نصب شده است، حالت مواج دارد و هیچ مشکلی برای بیمار و مصدوم ایجاد نمی کند .

فرامرزی با ذکر اینکه سیستم های کامل نظارتی در این آمبولانس ها در نظر گرفته شده است، ادامه داد: جهت ارتباط بین کابین بیمار و کابین راننده دوربین مدار بسته در داخل آمبولانس نصب شده است که در فاز های بعدی این دوربین ها به مرکز اورژانس جهت رصد وصل می شوند .

وی در پایان با ابراز امیدواری از وضعیت کنونی ناوگان پیش بیمارستانی شهرستان بیجار گفت: خوشبختانه ناوگان آمبولانس های پیش بیمارستانی شهرستان بیجار ۸۰ درصد نوسازی شده است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: