• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-1197-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رونمایی از ۲ دستگاه آمبولانس دارای ICU در بیجار

ظهر امروز با حضور مدیران استانی و شهرستانی از ۲ دستگاه آمبولانس ICU دار در بیجار رونمایی شد .
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان وحید یوسفی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان امروز (چهارشنبه ، ۵ تیر)  در آئین بهره برداری از ۲ آمبولانس مرکز فوریت های پیش بیمارستانی بیجار با اشاره به اینکه در راستای توسعه ناوگان فوریت های پیش بیمارستانی استان کردستان در مرحله اول ۴ دستگاه آمبولانس کمک دار در استان کردستان توزیع شد اظهار کرد: از این تعداد آمبولانس ۲ دستگاه سهم شهرستان بیجار بود که از امروز در ناوگان شروع به کار می کنند .

وی افزود: این آمبولانس ها کمک دار هستند که ارزش قیمتی هریک از آن ها در بازه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: این آمبولانس ها دارای امکانات پیشرفته ICu بوده و مخصوص مناطق کوهستانی و صعب العبور هستند .

وی یا بیان اینکه تعداد آمبولانس های بیجار مناسب است و می تواند پوشش خدمات ارائه نماید تصریح کرد: در ادامه اگر وعده های وزارت بهداشت محقق شود آماده تحویل ۲ آمبولانس کمک دار دیگر به شهرستان بیجار هستیم .

یوسفی نژاد با اشاره به تغییر مسیر ارتباطی بیجار به همدان ادامه داد: با این تغییر مسیر یک پایگاه جاده ای جهت پوشش جاده بیجار به همدان مستقر می شود .

مطالبه به حق مردم بیجار توجه مسئولین به حوزه بهداشت و درمان است

حمدالله کریمی نماینده مردم شهرستان بیجار در ادامه این آیین با اشاره به اینکه یکی از مطالبات اصلی و به حق مردم شهرستان بیجار توجه مسئولین به حوزه بهداشت و درمان است، خاطرنشان کرد: با توجه به خواسته مردم شهرستان موفق شده ایم در چند سال گذشته امکانات بهداشتی و درمانی مناسبی را در بیجار داشته باشیم .

نماینده شهرستان بیجار در پایان با اشاره به اینکه امکانات مناسبی در بیمارستان امام حسین(ع) شهر بیجار به بهره برداری رسیده است ، یادآور شد: از این امکانات می توان به بهره برداری دستگاه ماموگرافی، پریمتری چشم، اندوسکوپی، رادیولوژی دیجیتال، پد اورژانس هوایی، تعویض سیستم اکسیژن بیمارستان و بهره برداری از فاز دوم کلینیک ویژه بیمارستان اشاره کرد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: