• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-997-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت بیش از ۴ میلیارد تسهیلات برای طرح های اشتغال زایی در بیجار

مجری استانی طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت استان کردستان گفت: از ابتدای فعالیت بنیاد برکت در بیجار تا کنون ۴ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان تسهیلات در طرح صحاب تامین اعتبار و پرداخت شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان کامبیز محمدی امروز (چهارشنبه، ۵ تیر)  در جلسه کمیسیون اشتغال شهرستان بیجار که در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشترین فعالیت های بنیاد برکت در راستای محرومیت زدایی در بخش عمران و زیرساخت بوده است اظهار کرد: فعالیت های این بنیاد در مناطق روستایی، احداث مدرسه، مسجد، خانه عالم، راه های روستایی و همچنین تعدادی پروژه صنعتی در استان کردستان بوده است .
وی افزود: از مهر ماه سال ۱۳۹۷ تسهیل گران بنیاد برکت در شهرستان بیجار فعالیت داشته اند که در فاز اول ۴۰ روستای شهرستان بیجار جزء مناطق هدف قرار گرفت که از این تعداد ۲۵ روستا به صورت کامل تحت پوشش قرار گرفته اند.
مجری استانی طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت استان کردستان، با بیان اینکه تا کنون ۱۴۳ طرح در شهرستان بیجار انجام شده است، گفت: ۱۰ طرح دیگر در بانک مشغول پرونده سازی هستند که تا پایان تیر ماه تسهیلات آن ها پرداخت می شود و برای فعالیت این تعداد طرح تا کنون ۴ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان در طرح صحاب تامین اعتبار و پرداخت شده است.

وی با اعلام اینکه ۶ روستای شهرستان بیجار مشمول
طرح آسمان است ، تصریح کرد: در این طرح برای هر روستا ۳ گروه در نظر گرفته شده است که در مرحله اول هر گروه ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود که به هر روستا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد پرداخت می شود.

محمدی با بیان اینکه بنیاد برکت در شهرستان بیجار در رسته های دام سبک و سنگین، خدماتی(تعمیرگاه) و زنبوردای بوده است ادامه داد: متاسفانه تنوع شغلی در شهرستان بیجار کم است و ۹۵ درصد از تسهیلات در بخش جهادکشاورزی بوده است که بر همین اساس در سال جاری فقط ۴۰ درصد از تسهیلات در بخش دامداری پرداخت می شود .

وی خاطرنشان کرد: سرانه در نظر گرفته برای سال ۹۸ تا کنون ۲۵۰ سرانه به ارزش ۱۰ میلیارد تومان است و محدودیتی برای افزایش سرانه وجود ندارد و تمامی روستاهای بالای ۲۵۰ نفر جمعیت جزء مناطق هدف بنیاد برکت هستند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: