• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-897-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

روستاهای خالی از سکنه بیجار با مهاجرت معکوس روبرو بوده اند

فرماندار شهرستان بیجار گفت: تعدادی از روستاهای خالی از سکنه بیجار در سال های گذشته با مهاجرت معکوس روبرو بوده است.


به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی اکبر ورمقانی امروز (چهارشنبه،
۵ تیر) در جلسه کمیسیون اشتغال شهرستان بیجار با اشاره به اینکه بنیاد برکت بیش از یک سال است در شهرستان بیجار آغاز به کار کرده و فعالیت های ارزشمندی را انجام داده است اظهار کرد: در این مدت بیش از ۴ میلیارد تومان اعتبار جذب و پرداخت شده است.

وی باب یان اینکه بیکاری، ایجاد شغل و اشتغال جزء دغدغه های ما در شهرستان بیجار است گفت: خوشبختانه این بنیاد در بحث محرومیت زدایی در سال جاری برنامه های خوبی را در بیجار دارند.

فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه خوشبختانه در کشور مهاجرت معکوس شروع شده است، گفت: این بحث در شهرستان بیجار نیز وجود دارد و تعدادی روستای خالی از سکنه بیجار در سال های گذشته با مهاجرت معکوس روبرو بوده اند که این را به فال نیک می گیریم.

وی با بیان اینکه باید در شهرستان بیجار با بنیاد برکت همکاری ویژه شود تصریح کرد: همکاری ویژه با این بنیاد می تواند منابع بیشتری را در شهرستان جذب کند و تاکید می کنم مردم و ادارت در تک تک روستاهای شهرستان با بنیاد برکت همکاری لازم را داشته باشند.
ورمقانی با ذکر اینکه اگر تولید و صنایع تبدیلی را به روستا ها بکشانیم کار ساده تر است، ادامه داد: می توانیم بنیاد برکت را به سوی صنایع تبدیلی، بسته بندی و غذایی بکشنایم و این نیازمند بسترسازی اولیه ادارات شهرستان برای فعالیت بنیاد برکت است .
وی با تأکید بر اینکه بزرگترین معضل مردم در روستاها پیدا کردن ضامن کارمند برای دریافت تسهیلات است، خاطرنشان کرد: از بنیاد برکت درخواست می کنیم از روش های ساده تری برای دریافت تسهیلات روستاییان استفاده شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: