• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1590-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

بانوان کردستانی بیشتر از میانگین کشوری خون اهدا می‌کنند

مدیرکل انتقال خون کردستان  از مراجعه 912 زن به مراکز انتقال خون استان در سه ماهه اول امسال خبر داد و اظهار کرد: بانوان کردستانی بیش از 10 درصد آمار مراجعین به مراکز اهدای خون را به خود اختصاص داده‌اند که این رقم دو برابر میانگین کشوری مشارکت بانوان در امر اهدای خون است.

محمد سعید کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با بیان اینکه از آغاز فروردین امسال تا پایان خرداد در مجموع هشت هزار و 792 داوطلب اهدای خون به مراکز ثابت  و محل های استقرار تیم سیار در استان مراجعه کرده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد شش هزار و 306 داوطلب اهدای خون در سنندج، 2 هزار و 144 داوطلب در سقز و 342 نفر نیز در محل محل استقرار تیم سیار اهدای خون در شهرستان بیجار و شهر سریش آباد پذیرش شده‌اند.

وی با اعلام اینکه آمار پذیرش داوطلبان در سال جاری همچون مدت زمان مشابه سال گذشته است، ادامه داد: در بهار سال گذشته کردستان میزبان هشت هزار و 738 داوطلب اهدای خون بودیم که این رقم با اندکی افزایش در سال جاری روبرو بوده است.

مدیرکل انتقال خون کردستان از مراجعه 912 زن و هفت هزار و 880 مرد به مراکز انتقال خون خبر داد و اظهار کرد: بانوان کردستانی بیش از 10 درصد آمار مراجعین به مراکز اهدای خون را به خود اختصاص داده‌اند که این رقم دو برابر میانگین کشوری مشارکت بانوان در امر اهدای خون است.

وی به رشد 20 درصدی آمار مراجعین سقزی نیز اشاره و اعلام کرد: در بهار 97 مرکز سقز میزبان یک هزار و 796 داوطلب اهدای خون بوده که این عدد در بهار امسال به 2 هزار و 144 مورد رسیده است.

کریمیان افزود: 13 درصد مراجعان مرکز اهدای خون سقز بانوان بوده‌اند که نشان از حس نوع دوستی آنان دارد.

مدیرکل انتقال خون کردستان، آمار کیسه خون‌های جمع آوری شده را شش هزار و 466 واحد برشمرد و گفت: 67 درصد از خون‌های اهدایی در کردستان توسط اهداکنندگان مستمری اهدا می‌شود که سالانه دست کم دو بار خون اهدا کرده‌اند.

کریمیان هدف سازمان انتقال خون ایران را دستیابی به آمار جمع آوری بیش از 90 درصد خون‌های اهدایی از اهداکنندگان مستمر و با سابقه اعلام کرد و گفت: کردستان در زمینه دستیابی به این هدف پیشتاز  است.

وی گفت: انتقال خون کردستان در حال حاضر 99.5 درصد خون‌های دریافتی خود را از اهداکنندگان مستمر و با سابقه دریافت می‌کند.

مدیرکل انتقال خون کردستان در پایان با یادآوری اینکه انتقال خون کردستان با همراهی اهداکنندگان خون توانسته است در بسیاری از شاخص‌ها رتبه های برتر کشوری را کسب کند؛ استمرار حضور مردم نوعدوست استان را با هدف نجات جان بیماران و دستیابی به افق‌های پیش رو خواستار شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: