• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-790-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

معاون مرکز درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج:

تاکنون بیش از 4 هزار نفر تحت پوشش مرکز ناباروری بیمارستان بعثت قرار گرفته‌اند

معاون مرکز درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج، گفت: مرکز ناباروی بیمارستان بعثت در سال 92 راه‌اندازی شده و تاکنون چهار هزار و 250 نفر را تحت پوشش قرار داده است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، محمدجعفر رضایی امروز(2 تیر) در نشست خبری معرفی پتانسیل درمان مرکز کنترل ناباروری بیمارستان بعثت سنندج، اظهار کرد: با توجه به آمار، 15 درصد از زوجین دچار مشکل ناباروری هستند که امکان دارد این مشکل از مرد یا زن باشد.

معاون مرکز درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج، بیان کرد: در این راستا مرکز درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج درصدد است برای افرادی که نمی توانند بچه دار شوند به وسیله فریز سلول‌های جنسی خدمات ارائه دهد.

رضایی افزود: مرکز ناباروی بیمارستان بعثت در سال 92 راه‌اندازی شده و تاکنون چهار هزار و 250 نفر را تحت پوشش قرار داده است.

وی عنوان کرد: درصد موفقیت ما براساس فصل و ماه متفاوت است اما متوسط 30 درصد بوده که با استانداردهای دنیا هم‌تراز بوده و نیازهای زوجین نابارور کردستانی را برآورده خواهد کرد.

معاون مرکز درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج، ذکر کرد: در خارج از استان کردستان نیز بیمارهای نابارور از جمله استان‌‎های ایلام، کرمانشاه و اسلام آباد  به این مرکز  مراجعه کننده  داشته‌ایم.

رضایی بیان کرد: در اقلیم کردستان عراق خدمات تخصصی به خوبی ارائه نمی‌شود، در این راستا امیدواریم با ورود این افراد به مرکز ناباروی بیمارستان بعثت بتوانیم خدمات لازم را به مراجعه کنندگان ارائه بدهیم.

مصطفی فرامرزی، مدیر فوریت های پزشکی استان کردستان نیز در ادامه عنوان کرد: مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی با 25 پایگاه شهری، 34 پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی و 2 پایگاه موتورلانس در استان مشغول به فعالیت است.

وی اعلام کرد: از اول سال جاری تا پایان خرداد ماه 11 هزار و 293 مورد ماموریت توسط اورژانس و فوریت های پزشکی انحام شده است.

مدیر فوریت های پزشکی استان کردستان، گفت: در سه ماه اول امسال 34 ماموریت اورژانس هوایی و 101 ماموریت توسط موتورلانس‌ها انجام شده که در این راستا 9 ماموریت غرق شدگی، 38 ماموریت مسمومیت، یک هزار و 254 حوادث حمل و نقل، یک هزار و 174 مورد مربوط به بیماری قلبی، 150 مورد مادران باردار و شش مورد هم زایمان داخل آمبولانس انجام شده است.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: