• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-8590-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان:

جامعه روحانیت باید با فتنه‌انگیزی و تفرفه‌افکنی برخورد کنند

معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان ، گفت: جامعه روحانیت باید با فتنه‌انگیزی و تفرفه‌افکنی برخورد کنند و با پیروی از مقام معظم رهبری زمینه وحدت، همگرایی و اتحاد را در بین مذاهب فراهم کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، حسین خوش اقبال امروز (29خرداد) در نشست هم اندیشی روحانیون، معتقدین، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان با حضور معاون سیاسی وزارت کشور، اظهار کرد: روحانین با توجه به نقش و کارکردشان جایگاه ممتازی دارند و در آگاهی نقش عمده را بر عهده دارند امیدواریم این قشر عظیم و با برکت در این شرایط حساس در جامعه همچنان نقش آفرینی و با فتنه انگیزان برخورد کنند.

وی تصریح کرد: روحانیون می‌توانند با آگاه سازی و هدایت مردم بخش اعظمی از سرمایه‌های اجتماعی و حفظ آرامش استان تاثیرگذار باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، بیان کرد: از روحانیون انتظار داریم در این شرایط حساس همانند گذشته از ابعاد مختلف بر آگاه بخشی و حفظ آرامش مردم کوشا باشند.

خوش‌اقبال افزود: جامعه روحانیت باید با فتنه‌انگیزی و تفرفه‌افکنی برخورد کنند و با پیروی از مقام معظم رهبری زمینه وحدت، همگرایی و اتحاد را در بین مذاهب فراهم کنند.

وی گفت: احزاب و گروه‌های سیاسی جایگاه ویژه‌ای در ساختار سیاسی هر کشوری دارند و می‌توانند زمینه افزایش آگاهی‌بخشی و تولید فکر و ایده را در جامعه به عهده بگیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، ذکر کرد: فعالان سیاسی و اجتماعی ضمن آگاهی‌بخشی بر رفتار و کنش سیاسی مردم در مقاطع مهم تاثیرگذار بوده که نتیجه آن مشارکت گسترده مردم در انتخابات‌های سال 92 و 96 بوده است .

خوش‌اقبال عنوان کرد: از فعالان سیاسی و اجتماعی به ویژه احزاب انتظار داریم شرایط موجود در کشور و استان را تبیین و تجزیه و تحلیل کرده و به عنوان پل ارتباط دولت و مردم نقش تاثیرگذار خود را در حفظ آرامش، امنیت و آگاهی‌بخشی در سطح استان و ایجاد فضای با نشاط برای مشارکت حداکثری مردم همانند گذشته ایفا کنند .

وی بیان کرد: در این شرایط فرمانداران و بخشداران می توانند با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توان احزاب سیاسی و فعالان مدنی، زمینه ارتباط مردم و مسئولان و مشارکت حداکثری آنان را در انتخابات فراهم کنند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، ادامه داد: استان از همه امکانات و توان خود در راستای زمینه‌سازی برای حضور فعالانه و نقش‌آفرینی آنان را تاکید می‌کند.

خوش اقبال خاطرنشان کرد: در اوایل فعالیت دولت تدبیر و امید 12 نماینده احزاب سیاسی وجود داشتند که این آمار به 34 عنوان افزایش یافته است.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: