• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-8490-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

مسئولین ستاد باید در شفاف سازی آرای مردم کوشا باشند

دبیر حزب موتلفه استان کردستان، گفت: استان کردستان همانند گذشته پای صندوق های رأی می‌آید اما باید به طور شفاف آرای مردم بازگو شود.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، جلیل مهدی‌عراقی عصر امروز (29خرداد) در نشست هم اندیشی روحانیون، معتقدین، فعالان سیاسی، فرهنگ و اجتماعی استان ، اظهار کرد: افتخار می کنیم که مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن با اقتدار از اسلام دفاع کردند که موجب شد تمام کشورهای جهان مات و مبهوت شوند.

وی با اشاره به اینکه به فرمایش مقام معظم رهبری استان کردستان یک استان فرهنگی و یک استان سیاسی است، افزود: از 37 انتخاباتی که بعد از انقلاب برگزار شده مشارکت کردستان از میانگین کشوری بالاتر بوده در واقع این حرکت نشان دهنده علاقه مردم این استان به نظام جمهوری اسلامی است.

دبیر حزب موتلفه استان کردستان، بیان کرد: گاهی اوقات مسائلی پیش می آید که موجب شده مقداری اذهان و قلب مردم کردستان جریحه‌دار شود اما هیچ وقت از نظام جمهوری اسلامی دست برنمی داریم.

عراقی ادامه داد: متاسفانه انتخابات سال 94 که مردم به دعوت مقام معظم رهبری و عشق و علاقه به نظام به پای صندوق های رای آمدند اما مسئولین ستاد اجرایی در نگهداری آن کوشا نبودند و در این راستا هنوز مردم کردستان نتوانسته‌اند این موضوع را فراموش کنند.

وی گفت: در این راستا بارها بیانیه دادیم و خواستار شفاف سازی رای ها بودیم اما متاسفانه هنوز کسی پیگیر و پاسخگو این موضوع نبوده است در واقع ما فقط می‌خواهیم بگوییم برای آرای مردم احترام قائل باشید.

در ادامه محمد کریم اسدبیگی مدیرعامل جدید سازمان همیاری شهرداری‌های استان کردستان ، گفت: استان کردستان ویژگی های منحصر به فردی دارد که امتیازی بزرگی برای کشورمان است.

وی بیان کرد: این استان فرصتی بسیار بزرگی برای کشور است در واقع کردستان به عنوان ویترین جمهوری اسلامی ایران باعث عزت و سربلندی خواهد شد.

اسدبیگی تصریح کرد: مردم کردستان با حضور گسترده در پای صندوق های رأی نشان دادند که مردمی فهیم و در جریان انتخابات با اطلاع هستند.

مدیرعامل جدید سازمان همیاری شهرداری‌های استان کردستان، عنوان کرد: اقلیم کردستان عراق به عنوان فرصتی اقتصادی و فرهنگی برای کشور ما جایگاه ویژه ای دارد که باید به خوبی از این فرصت استفاده کرد.

اسدبیگی افزود: مهم ترین توانایی استان کردستان سرمایه گذاری نیروی انسانی است در واقع ما همیشه خواستار مسئول بومی بوده ایم که خوشبختانه استاندار کردستان از نیروی انسانی این منطقه هستند.

در ادامه سید فواد حسینی فعال سیاسی اصلاح طلب در کردستان، بیان کرد: خانه احزاب بر کسی پوشیده نیست و نقش آن در عرصه های مختلف و ایجاد انگیزه در ایران امکان ناپذیر است.

وی ذکر کرد: مسئولین کردستانی نگاه ویژه ای به استان دارند که موجب شده شانزدهمین خانه احزاب تشکیل شود، علیرغم اینکه کار بزرگی انجام شده اما همچنان کافی نیست چرا که خانه احزاب می تواند در توسعه و پیشرفت استان کردستان تاثیرگذار باشد.

حسینی گفت: رسانه احزاب می تواند در مشارکت سیاسی مردم تاثیر گذار و نقش آفرین باشد.

مسعود الماسی نماینده اعتدالیون کردستان ، عنوان کرد: استان کردستان در طول 40 سال گذشته یک احساس تبعیض وحشتناک داشت که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید بسیاری از این تبعیض ها برداشته شده است .

وی خاطرنشان کرد: انتخابات استاندار بومی موجب شد که مردم این استان به دولت تدبیر و امید بیش از گذشته اعتماد کند.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: