• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-8190-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه:

اجلاسیه نهایی کنگره 5400 شهید فردا در کردستان برگزار می‌شود

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه ، گفت: اجلاسیه پایانی 5400 شهید استان روز پنج شنبه 30 خردادماه در سالن شش هزار نفری 22 گلان با حضور خانواده‌های شهدا و مسئولین استانی و کشوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سردار احمدحق‌طلب در برنامه رادیویی استان کردستان، اظهار کرد: در راستای برگزاری 5400 شهید استان، کنگره شهدای اقشار مختلف شامل قشر دانشجویی، هنرمندان، کارگران، اصناف، کارمندان و غیره قبل از کنگره اصلی برگزار ‌شده است.

وی با اشاره به دیدار ستاد این کنگره با مقام معظم رهبری، تصریح کرد: پیام و فرمایش‌های مقام معظم رهبری روز پنج شنبه در کنگره اصلی پخش خواهد شد.

ر ئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه ، با اشاره به برنامه های کنگره 5400 شهید استان، بیان کرد: گزارش اجلاسیه‌های برگزار شده در استان توسط نماینده ولی فقیه و مسئولان استانی ارائه و به صورت مستقیم در شبکه‌های ملی پخش خواهد شد.

سردار حق‌طلب افزود: باید تمام مردم سرزمین ایران اسلامی، فداکاری‌ها و تلاش‌های مردم کردستان و فرزندان غیوری که برای دفاع از اسلام و این سرزمین جانفشانی کردند، شاهد باشند.

وی با اشاره به اینکه کنگره بزرگداشت 5400 شهید استان کردستان اولین کنگره ملی شهدا در سال جاری است، ذکر کرد: در مهرماه کنگره شهدای مرکزی، دی‌ماه کنگره شهدای استان هرمزگان و در اسفندماه کنگره شهدای بوشهر برگزار می‌شود .

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه ، با اشاره به جمع آوری آثار شهدای کردستان،  عنوان کرد: ستاد کنگره از چند سال قبل تشکیل شده و هنرمندان، نویسندگان و مستندسازان آثار هنری فراوانی در زمینه کتاب، مستند، زندگینامه شهدا، تندیس و سرود تولید کرده‌اند .

سردار حق‌طلب، به تهیه آلبوم شهدای کشور اشاره کرد و گفت: برای تک‌تک شهدای کشور از جمله شهدای استان کردستان، آلبومی تهیه شده که یکی از ویژگی‌های این آلبوم ماندگاری طولانی آن است و کمک می‌کند آثار این شهدا از بین نرود و تمام آثار شهدا از عکس و لباس گرفته تا وصیت‌نامه، شناسنامه و خاطرات شهید در این آلبوم جمع‌آوری شده است.

 وی خاطرنشان کرد: این آلبوم به عنوان سند افتخاری در اختیار خانواده شهدا قرار می‌گیرد تا بتواند این اطلاعات و مستندات را به دیگران نیز منتقل کنند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه ، خاطرنشان کرد: در کنگره 5400 شهید استان از خانواده‌های شهدا در همه استان‌های کشور دعوت به عمل آمده و در این راستا برنامه‌های متعدد و از هنرهای بومی کردستان نیز استفاده می‌شود.

سردار حق‌طلب در پایان یادآور شد: اجلاسیه پایانی 5400 شهید استان روز پنج شنبه 30 خردادماه در سالن شش هزار نفری 22 گلان با حضور خانواده‌های شهدا و مسئولین استانی و کشور برگزار می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: