• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7990-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

رئیس کمیته پیشگیری مبارزه با مواد مخدر کردستان:

394 بیمار متجاهر در کمپ‌ها پذیرش شدند

  رئیس کمیته پیشگیری مبارزه با مواد مخدر کردستان، گفت: در سال گذشته 394 نفر بیمار متجاهر در کمپ های استان کردستان پذیرش شدند که کلیه خدمات در مراکز کاهش آسیب رایگان بوده و در این راستا اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان هزینه صرف شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، صباح قریشی امروز (28خرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه  و روسای کمیته های تخصصی شورای هماهنگی با مواد مخدر، اظهار کرد: در طول سال گذشته برنامه‌های آگاه سازی پیشگیری از اعتیاد بهزیستی در 123 محیط و محله در استان اجرا شد که در این راستا 193 هزار نفر در این برنامه ها شرکت کردند.

وی تصریح کرد: در راستای پیشگیری از مواد مخدر و برای مصون سازی اعتیاد در 50 مهد کودک استان دوره های آموزشی برگزار کردیم و تعداد 2 هزار نفر کودک تحت پوشش قرار گرفتند.

رئیس کمیته پیشگیری مبارزه با مواد مخدر کردستان، بیان کرد: در سال گذشته 5 هزار و 313 نفر مراجعه کننده به کمپ‌ها داشتیم که 80 نفر آنان زنان معتاد در کمپ بانوان و مابقی مردان بودند.

قریشی عنوان کرد: در سال گذشته 5 مرکز درمان اعتیاد سرپایی متادن تراپی به 973 نفر در سازمان بهزیستی خدمات درمانی ارائه شد.

وی ذکر کرد: در سال گذشته 394 نفر بیمار متجاهر در کمپ های استان کردستان پذیرش شدند که کلیه خدمات در مراکز کاهش آسیب رایگان بوده و در این راستا اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان هزینه صرف شده است.

رئیس کمیته پیشگیری مبارزه با مواد مخدر کردستان، با اشاره به اشتغال معتادین بهبود یافته خاطرنشان کرد: 400 نفر از معتادین بهبود یافته در سال گذشته تسهیلات اشتغال زایی دریافت کردند.

قریشی یادآور شد: جهت درمان و بازتوانی به یک هزار و 251 نفر معتاد، سازمان بهزیستی یارانه حمایتی پرداخت کرده است.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: