• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7690-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

وقتی بخشش جایگزین انتقام می شود...

با گذشت اولیای دم، جوان سنندجی بعد از ۹ سال از اجرای حکم قصاص رهایی یافت .

به گزارش  ایسنا منطقه کردستان، یک جوان سنندجی که در سال ۱۳۸۹ طی یک نزاع خیابانی مرتکب قتل شده و ۹ سال بود که در زندان تحمل حبس می‌کرد، سرانجام با پیگیری‌های مستمر واحد مددکاری زندان و تلاش ریش سفیدان و معتمدان شهر، خانواده مقتول از اجرای حکم اعدام قاتل فرزندشان صرف نظر و زندگی دوباره را به این جوان بخشیدند .
اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های کردستان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده و پس از برگزاری جلسات متعدد مصالحه با خانواده مقتول، رضایت آن‌ها در لحظه‌ای که قاتل فرزندشان پای چوبه دار بود حاصل و به این ترتیب اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و متهم به قتل را مورد بخشش قرار دادند .
وی گذشت و فداکاری را از خصوصیات بارز مردم کردستان دانست و افزود: خوشبختانه هر ساله در استان کردستان این چنین صحنه‌های باشکوهی که نمایانگر فداکاری و انسانیت است، را شاهد هستیم .
مدیرکل زندان‌های کردستان با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام به گذشت و فداکاری اعلام کرد: انسان در عفو وگذشت است که می‌تواند ارزش و جایگاه واقعی خویش را به دست آورد که این مسئله به ویژه در شرایطی سخت همچون اجرای حکم قصاص و ... خود را نشان می‌دهد .
وی یادآور شد: شخصی که در اوج غضب و انتقام از اجرای حکم قصاص فرزندش می‌گذرد و یا از مال خود چشم فرو می‌بندد تا نیازمندی را از تنگدستی نجات دهد در حقیقت کرامت و بزرگواری خویش را نشان داده و از همه مهم‌تر خشنودی خداوند متعال را نیز به دست آورده است .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: