• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7590-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان خبر داد:

اطعام ۱۴۰ هزار نیازمند کردستانی در ماه رمضان

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کردستان گفت: 140 هزار نیازمند کردستانی در ماه رمضان اطعام شدند و برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد نیز از رشد ۳۵ درصدی نسبت به رمضان سال گذشته برخوردار بود.

هیوا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با بیان اینکه با همراهی و مشارکت خیران در برنامه‌های ماه رمضان امسال ۳۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است، اظهار کرد: اطعام ۱۴۰ هزار نیازمند به ارزش ریالی 2 میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بخشی از کمک‌های خیران به نیازمندان کردستانی در ماه رمضان بود.

وی افزود: این اطعام در قالب غذای گرم و جیره غذایی خشک و با سرانه هر نفر ۲۰ هزار تومان صورت گرفته است.

رحیمی با بیان اینکه طرح مفتاح الجنه و دیدار با مددجویان از دیگر برنامه‌های ویژه ماه رمضان بود که با مشارکت خیران و مسئولان صورت گرفت، عنوان کرد: از طریق این طرح با ۳۸۰۰ خانواده تحت حمایت این نهاد دیدار شد و ۴۵۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به این خانوارها کمک شد.

وی ادامه داد: جذب حامی برای کودکان یتیم و محسنین از دیگر برنامه‌هایی بود که در ماه رمضان به صورت ویژه و با هدف کمک به رفع مشکلات اساسی این کودکان توسط این نهاد پیگیری شد.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان اعلام کرد: در طول ماه رمضان یک هزار و ۳۰۰ حامی برای یک هزار و ۸۰۰ کودک نیازمند جذب شد.

وی تصریح کرد: در طرح اکرام ایتام و محسنین خیران با تقبل حمایت مادی از کودکان نیازمند، کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به کودک مورد نظر خود اهدا می کنند.

رحیمی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۶۵۰۰ کودک یتیم و محسنین در استان کردستان تحت حمایت کمیته امداد هستند که در کنار کمک‌های این نهاد به حمایت خیران نیاز دارند.

وی در پایان از همکاری و همرای تمامی خیران، مسئولان و کسانی که در جهت کمک به نیازمندان در ماه رمضان مشارکت داشته‌اند، تقدیر کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: