• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5091-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس همایش منطقه‌ای اقتصاد پنهان:

دستیابی به توسعه ارتباط مستقیمی با کارهای پژوهشی دارد

رئیس همایش منطقه‌ای اقتصاد پنهان گفت: اگر در کشوری توسعه شکل گرفته است این مسئله ارتباط مستقیمی با کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی خداویسی روز دوشنبه در همایش منطقه‌ای اقتصاد پنهان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کشورهای توسعه یافته با تمرکز بر دو مقوله کارهای تحقیقاتی و پژوهشی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی راه توسعه را در پیش گرفته‌اند.

وی افزود: اگر در کشوری توسعه شکل گرفته است این مسئله ارتباط مستقیمی با کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دارد.

رئیس همایش منطقه‌ای اقتصاد پنهان  عنوان کرد: باید به مسئله پژوهش در کشورمان بهای بیشتری داده شود و این مقوله در برنامه‌ریزی‌های کشور بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: سهم بودجه کارهای فرهنگی در کشورمان مطلوب نیست که امیدواریم با برگزاری چنین همایش‌هایی بتوانیم این سهم را به وضعیت مطلوب نزدیکتر کنیم.

خداویسی در ادامه سخنان خود به چگونگی شکل گیری همایش اقتصاد پنهان اشاره و تصریح کرد: این همایش در نیمه دوم سال گذشته در چهار شاخه محوری و 19 زیرشاخه و با شرکت پنج استان کشور آغاز شد.

وی گفت: به دبیرخانه این همایش 52 مقاله ارسال شد که 22 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

رئیس همایش منطقه‌ای اقتصاد پنهان در پایان ابراز امیدواری کرد که نتایج این همایش در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور مورد استفاده قرار گیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: