• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7290-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور:

کردستان در حوزه مبادلات تجاری فرصتی برای کل کشور است/وضعیت باشماق قابل قبول نیست

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، گفت: استان کردستان با توجه به شرایط جغرافیایی و استعدادهای خدادادی می‌تواند فرصتی برای کل کشور در حوزه مبادلات تجاری و فعالیت‌های اقتصادی باشد .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، علی مویدی امروز( 26 خردادماه) در سومین جلسه اصلی کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان، اظهار کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مرکز تولید فکر و دانش به منظور سالم سازی و راه اندازی تجارت شفاف است.

وی تصریح کرد: اگر دنیا از بحث قاچاق نجات پیدا کند یک تجارت شفاف و روشنی را توانسته ارائه بدهد که بدون هیچ انحراف و نشت قانون و مقررات دنبال رو است.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، بیان کرد: متاسفانه در مرز باشماق مریوان برخلاف مرزهای مقابل ایران، محیطی استرس زا، افراد عصبی، ترددهای بی جا، درگیری، تنش  ووجوددوارد و همچنین بهداشت و امکانات رفاهی صفر است که انسان در این وضعیت شرمنده می‌شود.

مویدی افزود: متاسفانه در پایانه‌ها ما شاهد استرس و عصبانیت کامیون داران و تجاران هستیم درواقع اگر هر کس کار خود را براساس قانون انجام ندهد نمی‌توانیم امیدی به ساماندهی این وضعیت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کردستان ن دارای ظرفیت ویژه برای کل کشور است، عنوان کرد: استان کردستان با توجه به شرایط جغرافیایی و استعدادهای خدادادی می‌تواند فرصتی برای کل کشور در حوزه مبادلات تجاری و فعالیت‌های اقتصادی باشد .

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، ذکر کرد: مرز باشماق می‌تواند 10 ها و هزاران شغل را برای ما ایجاد کند و مشکلات اقتصادی را به حداقل برساند.

مویدی بیان کرد: نگاه ما به مرز باشماق فراهم کردن زیر ساخت ها و زیر بناها به منظور عدم تمایل مردم به قاچاق کالاها و ارتقاء سطح فرهنگ مردم در جهت تعصب و افزایش استفاده از کالا های داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم که مردم آگاه تر و با اطلاع تر به مرز باشماق نگاه کنند چرا که واقعا وضعیت امروز باشماق قابل قبول نیست و باید زیرساخت‌های رفاهی، بهداشتی و درمانی ایجاد شود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: