• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7190-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر در استان کردستان:

وجود ۱۸۰ معتاد متجاهر در کردستان

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر در استان کردستان،  با اشاره به جمع آوری معتادان متجاهر در استان، گفت: آمار معتادان متجاهر در استان ۱۸۰  نفر است که نسبت به استان های اطراف شرایط بهتری داریم.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، رحمان حریری امروز (26خرداد) در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: قرار بر این شد که قبل از عید نوروز سال جاری تمام کارتن خواب ها و متجاهرین را دستگیر کنیم که تا سه یا شش ماه در کمپ ها بیرون نیایند تا کامل بهبود یابند اما مشکل هماهنگی همچنان در استان کردستان وجود دارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه بودجه پیشگیری در استان کم است و این در حالی است که باید 70 درصد بودجه به بحث پیشگیری اختصاص داده شود.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر در استان کردستان، بیان کرد: 70 درصد اولویت اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر باید در بحث پیشگیری باشد که این امر باید فرهنگ سازی شود.

حریری افرود: متاسفانه مصرف مواد مخدر گل در حال حاضر در بین نوجوانان و جوانان افزایش پیدا کرده که با توجه به آمار ملی مصرف این مواد نگران کننده است.

وی با اشاره به اینکه قرص‌های شب امتحان تهدیدی برای سلامتی دانشجویان است، ادامه داد:  دانشجویان و دانش آموزان باید نسبت به قرص‌های شب امتحان از سوی افراد سودجو هوشیار باشند چرا که مصرف این داروها اعتیادآور و تهدیدی برای سلامتی است.  

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر در استان کردستان، با اشاره به مواد روانگردان، بیان کرد: برخی از این مواد روانگردان شامل ریتالین، ترامادول، متادون، شیشه و گاهی گل و ماری جوانا است.

حریری با اشاره به جمع آوری معتادان متجاهر در استان، ذکر کرد: آمار معتادان متجاهر در استان ۱۸۰  نفر است که نسبت به استان های اطراف شرایط بهتری داریم .

وی خاطرنشان کرد: اعتیاد روند روبه رشدی دارد و طبق آمار بیش از 22 هزار معتاد در استان وجود دارد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر در استان کردستان، در پایان یادآور شد: خدمات روان درمانی و مراقبت‌های بعد از خروج در کمپ ها باید به درستی انجام بگیرد که این افراد بتوانند به زندگی عادی برگردنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: