• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7090-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

پیشگیری از مصرف مواد مخدر در کردستان باید به طور جدی دنبال شود

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، گفت: باید در استان کردستان بحث پیشگیری را جدی دنبال کرد و نباید اجازه بدهیم وضعیت سلامت در این استان تحث تاثیر شرایط منطقه قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، فرید براتی سده امروز (26خرداد) در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به آمار کشور و بررسی‌های ستاد مواد مخدر و بهزیستی در کشور طی سال ۹۴ ، مشخص شده که نرخ استان کردستان در بحث اعتیاد، نرخ بالایی نیست.

 وی تصریح کرد:  این آمار نتیجه پایش رده سنی 14 تا 64 سال در کشور است که استان کردستان جزء 10 استان کمتر مشکل دار است و این به معنایی آن نیست که استان مشکلی خاصی در بحث اعتیاد ندارد.

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، بیان کرد: یکی از راه‌ها و کانون‌های تبادل و قاچاق مواد در سمت عراق بوده که یک تهدید برای استان کردستان است در واقع کشت مواد حشیش در بصره می‌تواند آسیب برای استان ایجاد کند.

براتی سده افزود: باید در استان کردستان بحث پیشگیری را جدی دنبال کرد و نباید اجازه بدهیم وضعیت سلامت در این استان تحث تاثیر شرایط منطقه قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: سازمان های مردم نهاد می‌توانند در اطلاع رسانی، پیشگیری مصرف مواد مخدر کوشا باشند و این ظزفیت در استان کردستان خوشبختانه زیاد است.

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، ذکر کرد: با برنامه ریزی درست دستگاه های ذیربط از جمله سازمان بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه علوم پزشکی در راستای کاهش آسیب ها باید همچون سال های گذشته نسبت به پیشگیری مواد مخدر فرهنگ سازی کنند.

براتی سده خاطر نشان کرد: در کشورهای مختلف دنیا خانواده‌ها متکلف به مشکلات اعضای خانواده خود می‌شوند و نسبت به شرایط اقتصادی امروز، خانواده ها در درمان فرد معتاد خود در کمپ ها هزینه پرداخت می‌کنند.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: