• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6890-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان،خبر داد:

تاکنون خاموشی اضطراری بار در کردستان اتفاق نیفتاده است

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، گفت : وضعیت شبکه برق در استان کردستان کاملا پایدار است و خوشبختانه تا کنون هیچ‌گونه خاموشی ناشی از مدیریت اضطراری بار اعمال نشده است.

هیوا  لهونیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، با اشاره به اینکه دو دلیل موجب خاموشی و قطعی برق در استان کردستان می‌شود، اظهار کرد: خاموشی افزایش و مدیریت اضطراری بار هنوز در استان اعمال نشده است.

وی تصریح کرد: خاموشی‌ با برنامه‌های ناشی از توسعه و اصلاح شبکه، در برخی از نقاط استان مانند سالیان گذشته اتفاق می‌افتد به طور مثال خاموشی روز گذشته در روستایی سراب قامیش به دلیل ایجاد ترانس و در راستای رفع ضعف و ولتاژ نیم ساعت خاموشی اتفاق افتاده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، بیان کرد: در صورت خاموشی معمولا 12 یا 24 ساعت قبل از شروع قطعی برق، شرکت توزیع نیروی برق استان به مردم اعلام می‌کند.

لهونیان عنوان کرد: با توجه به افزایش دما و به طبع آن افزایش مصرف برق، شاهد رشد بار در شبکه‌ها هستیم بر همین اساس در این شرایط بیش از هر زمان دیگری به مدیریت مصرف برق از سوی مشترکین استان نیازمندیم .

وی با اشاره به ساعت‌های اوج مصرف انرژی که ساعت  ۱۲   لغایت  ۱۶   و ساعت  ۲۰   الی   ۲۴   در استان، تاکیدکرد: اگر مشترکین استان تنها   ۱۰   درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند، تابستانی بدون خاموشی راخواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، ذکر کرد: وضعیت شبکه در استان کردستان کاملا پایدار است و خوشبختانه هیچ‌گونه خاموشی ناشی از مدیریت اضطراری بار تاکنون اعمال نشده است.

لهونیان از مشترکین استان کردستان خواست کرد: مدیریت شبکه بهینه مصرف برق را در دستور کار خود قرار دهند تا خاموشی در استان اتقاق نیفتد.

وی ادامه داد: در ساعت‌های اوج مصرف برق استفاده از وسایل پرمصرف برقی از جمله اتو، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، جاروبرقی و غیره را به ساعت‌ها ی دیگری موکول کرده و تا حد امکان به منظور تامین نور در طول روز، از روشنایی طبیعی بهره بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: