• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6390-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان:

تخفیف هزینه برق مصرفی با صرفه جویی مشترکان در کردستان

 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، گفت: چنانچه مشترکین خانگی کمتر از 300 کیلووات ساعت در ماه برق مصرف کنند و میزان برق مصرفی خود را در مقایسه با تابستان سال گذشته کاهش دهند، مشمول بهره مندی از تخفیف در هزینه برق مصرفی تابستان سال جاری خواهند شد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، هیوا لهونیان اظهارکرد:‌ با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص افزایش دما و پایداری هوای گرم طی روزهای اخیر، مصرف برق افزایش چشمگیری داشته است اما خوشبختانه با همراهی موِّثر مشترکین استان در صرفه جویی و مدیریت مصرف برق، تاکنون خاموشی ناشی از اوج تقاضا را شاهد نبوده ایم.       

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش دما و به طبع آن افزایش مصرف برق شاهد رشد بار در شبکه ها هستیم بر همین اساس در این شرایط بیش از هر زمان دیگری به مدیریت مصرف برق از سوی مشترکین استان نیازمندیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، با اشاره به ساعت های اوج مصرف انرژی ( ساعت ۱۲ لغایت ۱۶ و ساعت ۲۰ الی ۲۴ ) در استان تاکیدکرد: اگر مشترکین استان تنها ۱۰ درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند، تابستانی بدون خاموشی راخواهیم داشت.                                                  

لهونیان با اشاره به اینکه شبکه برق استان در شرایط پایداراست، گفت: امید داریم با تلاش مجموعه همکاران صنعت توزیع برق  و همراهی و همکاری مشترکان و صرفه جویی ده درصدی درمصرف برق، ایام پیک بارتابستان امسال را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه در خصوص راهکارهای مدیریت مصرف برق، بیان کرد: مشترکان می‌توانند در ساعت‌های اوج مصرف برق، کولرهای آبی خود را بر روی دورکند قراردهند، در صورت استفاده از کولرهای گازی، ترموستات آن را بین ۲۵ تا ۲۶ درجه سانتیگراد تنظیم شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، خاطرنشان کرد: درساعت های اوج مصرف برق استفاده از وسایل پرمصرف برقی از جمله اتو، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، جاروبرقی و غیره را به ساعتهای دیگری موکول کرده و تا حد امکان به منظورتامین نور در طول روز، از روشنایی طبیعی بهره گیرند تا ضمن مدیریت هزینه های ناشی از مصرف برق، در تامین برق پایدار برای شهروندان استان، شرکت توزیع برق را همراهی کنند.

 لهونیان در پایان یادآور شد: چنانچه مشترکین خانگی کمتر از ۳۰۰ کلیو وات در ماه مصرف کنند و میزان برق مصرفی خود را در مقایسه با تابستان سال گذشته نیزکاهش داده، مشمول بهره مندی از تخفیف در هزینه برق مصرفی تابستان سال جاری، خواهند شد، اما در صورت عدم رعایت الگوی مصرف برق با افزایش ۱۶ درصدی بهای برق مصرفی در مقایسه با دیگر مشترکین مواجه خواهند بود و این ۱۶ درصد مازاد بر افزایش ۷ درصدی است که از تاریخ ۲۲ اردیبهشت برای کلیه مشترکین اعمال گردیده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: