• جمعه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-5590-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گفتگو

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور:

١۰ استان غربی کشور به عنوان مسیر جدید گردشگری

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: این مناطق از حیث جاذبه های تاریخی، فرهنگی، آداب و روسوم، خرده فرهنگ ها و همسایگی با کشورهای خارجی می تواند هم در بعد بین‌المللی و هم گردشگری به زودی تبدیل به مسیری جدید خواهد شد.

ولی تیموری در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان، با اشاره به سیاست های جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: اکنون سیاست توزیع سفر در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری می شود که ما اعتقاد داریم سفرهای کشور به صورت عادلانه تقسیم نشده است.

وی افزود: نقاطی خاصی از کشور ازدحام زیاد جمعیت مسافر را دارد این درحالی است که در سایر نقاط کشور با وجود مناطق بکر از نعمت حضور توریستان محروم اند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه بازوی اصلی طرح توزیع سفر معرفی مناطق گردشگری دیگر است تصریح کرد: یکی از مقاصد گردشگری کشور که با کمترین امکانات و هزینه می تواند مورد توجه مسافران قرار گیرد و استان های زیادی را درگیر کند منطقه غرب کشور است.

وی با اشاره به اینکه منطقه غرب شامل ١۰ استان کشور است عنوان کرد: این مناطق از حیث جاذبه های تاریخی، فرهنگی، آداب و روسوم، خرده فرهنگ ها و همسایگی با کشورهای خارجی می تواند هم در بعد بین‌المللی و هم گردشگری به زودی تبدیل به مسیری جدید خواهد شد.

تیموری ادامه داد: در این راستا کارگروهی منطقه شکل گرفته که امروز دومین نشست خود را در استان کردستان به پایان رسانیده است.

وی با بیان ضرورت بررسی راهکارهای توسعه گردشگری منطقه غرب خاطرنشان کرد: در این جلسه راهکارهای توسعه گردشگری منطقه غرب کشور به عنوان مسیر گردشگری و نیز مشکلات و موانع این منطقه مورد بررسی قرار گرفته و برای آن چاره اندیشی شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: این عزم و ظرفیت در ١۰ استان منطقه غرب برای توسعه صنعت گردشگری وجود دارد که امیدواریم به زودی به یک مسیر گردشگری تبدیل شوند.

وی در پایان با بیان اینکه نشست بعدی شهریور ماه در شهر یاسوج برگزار می شود یادآور شد: مجموعه اقداماتی که باید در ادامه نشست پیگیری شود در قالب ۶ کمیته تخصصی تقسیم بندی کرده ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: