• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-5090-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر اداره ثبت احوال سقز:

کاهش وقایع حیاتی در سقز

مدیر اداره ثبت احوال سقز از کاهش ۴ واقعه حیاتی در فروردین و اردیبهشت سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سقز در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا،منطقه کردستان در سقز گفت: سال گذشته تا کنون بیش از ۴ هزار  واقعه ولادت در شهرستان سقز ثبت شده است.

وی افزود: همچنین یک هزار و ۸۷۲ واقعه ازدواج سال 97 در شهرستان ثبت شد که در مدت مشابه سال 96 کاهش داشته است.

علیزاده با اشاره به اینکه وفات در این دو ماه امسال ۱۵۶ نفر بوده است ،گفت: در سال ۹۷ همچنین 1003نفر فوت کرده اند که در مقایسه مدت مشابه سال گذشته کاهش 5 درصدی مرگ و میر در شهرستان سقز است.

وی خاطرنشان کرد: محمد،آیهان،آراد،آرسام،سامیار در بین پسران، آنیا ،باران،نیلا،سولین و سوژین در بین دختران، از محبوبیت ویژه ای برخوردارند.

مدیر اداره ثبت احوال سقز همچنین با بیان اینکه دولت الکترونیک به دنبال فراهم کردن شرایطی است که دولت ها بتوانند خدمات خود را  به مردم ارائه دهند، اظهار داشت داشت: این امر در سالهای اخیر به طور جدی در دستور کار دولت قرار گرفته و دولتمردان هوشمند نیروهای خود را در راه تحقق چنین شرایطی بسیج کرده اند.

علیزاده گفت: سازمان ثبت احوال با تشکیل پایگاه اطلاعات جمعیتی و همچنین صدور کارت شناسایی ملی نقش مهمی در فراهم سازی زیرساخت دولت الکترونیک داشته است

وی تصریح کرد: بروز بودن اطلاعات وقایع حیاتی چهارگانه، دریافت اطلاعات از سایت ثبت احوال، خدمات سریع و به روز به ارباب رجوع حتی اشخاصی که محل صدور شناسنامه از استان دیگر یا شهری دیگر باشد از مهمترین خدمات دولت الکترونیک است.

مدیر اداره ثبت احوال سقز در خصوص تعداد صدور کارت ملی هوشمند هم بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح در شهرستان سقز تاکنون ۱۵۷ هزار و ۷۰۷ درخواست ثبت که ۱۴۷ هزار و ۹۵ کارت صادر و تحویل شده است.

علیزاده اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد مردم شهرستان سقز، برای صدور کارت ملی هوشمند درخواست داده اند.

در ادامه  مدیر اداره ثبت احوال سقز از اعلام آمادگی این اداره برای تعویض شناسنامه های کهنه جلد قرمز خبر داد.

جمال علیزاده با بیان اینکه، این اقدام در راستای تحقق دولت الکترونیک انجام می شود از شهروندان خواست در صورت تمایل به تعویض شناسنامه به ثبت احوال سقز یا یکی از دفاتر پیشخوان وابسته به ثبت احوال مراجعه کنند.

علیزاده در پایان، تعداد تعویض شناسنامه جلد قرمز به مکانیزه را ۶ هزار و ۷۷۵ مورد بیان کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: