• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-4590-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان:

عقب ماندگی کردستان در حوزه زیرساخت های ارتباطی باید هرچه زودتر جبران شود

استاندار کردستان گفت: عقب ماندگی های کردستان در حوزه زیرساخت های ارتباطات باید با تلاش بیشتر و جهش در تخصیص بودجه در کمترین زمان جبران شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا بعد از ظهر امروز چهارشنبه(۲۲ خرداد ماه) در جلسه شورای اداری استان کردستان اظهار کرد: پوشش اینترنت و تلفن همراه یکی از مشکلات اساسی استان کردستان بوده که نشان دهنده سختی کار در این استان به دلیل توپوگرافی خاص خودش است.

وی افزود: عقب ماندگی های کردستان در حوزه زیرساخت های ارتباطات باید با تلاش بیشتر و جهش در تخصیص بودجه در کمترین زمان جبران شود.

استانداری کردستان با بیان اینکه دستورات قبلی وزیر ارتباطات در خصوص پروژه های کردستان پیشرفت داشته اما همچنان به نتیجه نرسیده است تصریح کرد: مقرر شده بود که تا پایان سال ۹۷، تعدادی از روستاهای استان به اینترنت پرسرعت تجهیز شوند که در ۸۸١ روستا، این مهم تاکنون عملی نشده است.

وی با اشاره به تعریف ۴۰۰ کیلومتر مسیر فیبرنوری در کردستان عنوان کرد: نیاز است مسیرهای فیبرنوری استان کردستان از هوایی به زمینی تعویض شود.

مرادنیا ادامه داد: در بسیاری از روستاهای کردستان مشکل تلفن ثابت وجود دارد که با تصویب ١۰ هزار خط تلفن ثابت این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۳۰ نفر از پرسنل اداره پست بازنشسته شده اند خاطرنشان کرد: بعضی از اداره های پست با ۲ یا ۳ نفر پرسنل مشغول به کارند که امیدواریم این مشکل نیز با تامین نیروی انسانی حل شود.

استاندار کردستان در پایان یادآور شد: افتتاح ۴۲ پروژه زیرساخت ارتباطی در کردستان، آن نقشه‌ای که چند مدت پیش در فضای مجازی منتشر شده بود را اصلاح می کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: