• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-3690-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کرد:

صید 10 حلقه مار در سنندج از ابتدای سال جاری تا کنون

معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کرد: از ابتدای امسال تا کنون 10 حلقه مار که با ورورد به  داخل خودرو منازل مسکونی باعث وحشت شهروندان شده بود با حضور به موقع آتش نشانان زنده گیری و در دامن طبیعت رها سازی شد.

صالح زندی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، آمار مارهایی که وارد منازل مسکونی شده بود را اعلام و اظهار کرد: هر ساله با گرم شدن هوا شاهد ورود خزندگان به ویژه مارها به داخل منازل مسکونی هستیم.

وی افزود: امسال نیز با توجه به افزایش پوشش گیاهی و شرایط آب و هوایی، ورود حیوانات موذی و به ویژه خزندگان از جمله مار به مناطق شهری افزایش یافته است .

معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج عنوان کرد: ورود مارها به داخل منازل علاوه بر ایجاد وحشت برای شهروندان می تواند خطرناکی نیز داشته باشد.

زندی بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون 10 حلقه مار که با ورود به داخل خودرو منازل مسکونی باعث وحشت شهروندان شده بود با حضور به موقع آتش نشانان زنده گیری و در دامن طبیعت رها سازی شد.

وی اعلام کرد: پارک کردن خودرو در کنار باغ ها و دشت هایی که پوشش گیاهی مناسب دارند باعث می شود که مارها از طریق باز بودن شیشه و یا درب خودرو به داخل ماشین راه پیدا کنند و از این طریق هم مارها به داخل پارکنیگ منازل راه پیدا می کنند.

 زندی عنوان کرد:  شهروندان در این فصل سال از پارک خودروها در دشت های دارای پوشش گیاهی بلند خودداری و در صورت پارک خودرو در دشت ها و باغ ها نسبت به بسته بودن شیشه و درب خودرو خود اقدام و پس از بازگشت محل خودرو خود را با دقت بررسی کنند.

معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج به شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجهه با حیوانات خزنده بویژه مارها ضمن حفظ خونسردی و دور شدن از محل، با سامانه 125 تماس حاصل نمایند.

وی از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهد مار داخل منازل و یا خودروبه هیچ عنوان اقدام به صید آن نکنند و با اعلام به سازمان آتش نشانی، نیروهای عملیاتی این سازمان با پوشش خاص و دستگاه مارگیر نسبت به صید آن اقدام می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: