• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-2490-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

از امشب:

مرحله نخست عملیات سمپاشی بهاره درختان سطح شهرسنندج آغاز می شود

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سنندج از آغاز مرحله اول عملیات سمپاشی بهاره درختان سطح  شهر خبر داد و گفت: پیشگیری از طغیان شته ها، کنترل آفات گیاهی، کنترل عوامل خسارت زا بر درختان و حذف آلاینده ها و بهبود شادابی درختان از مهم ترین اهداف انجام عملیات سمپاشی بهاره است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کردستان، شرمین شریفی، با بیان اینکه عملیات سمپاشی بهاره درختان هر ساله در دو مرحله در فصل بهار انجام می شود.

وی از آغاز مرحله اول عملیات سمپاشی بهاره درختان سطح  شهر خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری از طغیان شته ها، کنترل آفات گیاهی، کنترل عوامل خسارت زا بر درختان و حذف آلاینده ها و بهبود شادابی درختان از مهم ترین اهداف انجام عملیات سمپاشی بهاره است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سنندج بیان کرد: مرحله اول عملیات سمپاشی از امشب به مدت سه شب و مرحله دوم آن نیز به فاصله 10 روز بعد از مرحله اول انجام می شود.

وی افزود: عملیات سمپاشی از ساعات پایانی شب آغاز و تا صبح ادامه خواهد داشت از این رو به شهروندان توصیه می شود از پارک کردن خودروها در زیر درختان در معابر و خیابانهای اصلی در زمان انجام عملیات سمپاشی خودداری کنند.

شریفی تصریح کرد: برای انجام عملیات سمپاشی از سم پالیزین استفاده می شود که علاوه بر نداشتن آسیب های زیست محیطی هیچ گونه آسیبی برای شهروندان ندارد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سنندج ابراز امیدواری کرد: با سمپاشی و آفت زدایی به موقع درختان در سطح شهر، از طغیان شته ها جلوگیری و با حفظ سرسبزی درختان موجبات رضایتمندی شهروندان را فراهم نماییم. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: