• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-9490-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

توسعه ظرفیت های سروآباد مورد توجه قرار گیرد

فرماندار شهرستان سروآباد، با اشاره به اینکه سروآباد 44 هزار نفر جمعیت دارد ، گفت: این شهرستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در حوزه های مختلف گردشگری، تاریخی، طبیعی، فرهنگی و گردشگری مذهبی، زیارتی، اکوتوریسم، بوم گردی و همچنین چشم اندازهای طبیعی سد و آبشارهای طبیعی است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، کامیار میرزایی امروز(28اردیبهشت) در جلسه شواری شهرداری سروآباد که در سالن سروآباد برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم جلسات شواری سروآباد موجب ایجاد اشتغال، کمک به معیشت مرزنشیان و کاهش بیکاری در این شهرستان باشد.

وی تصریح کرد: شهرستان سروآباد یکی از 10 شهرستان استان کردستان و یکی از چهار شهرستان مرزی است که دارای مساحت تقریی یک هزار و 230کیلومتر مربع در 2 بخش و 73 روستا است.

فرماندار شهرستان سروآباد، با اشاره به اینکه سروآباد 44 هزار نفر جمعیت دارد ،بیان کرد: این شهرستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در حوزه های مختلف گردشگری،جاذبه های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و وجود گردشگری مذهبی، زیارتی و اکوتوریسم و بوم گردی و همچنین چشم اندازهای طبیعی سد و آبشارهای طبیعی است.

میرزایی افزود: این شهرستان در 23 کیلومتری مرز مشترک با کشور همجوار عراق است و امکان صادر کردن محصولات کشاورزی و شیلات به این کشور را دارد.

وی گفت: تکمیل حلقه گردشگری شهرستان با اتصال جاده روستای عباس آباد به روستای روار، احداث مرکز دیالیز، تکمیل جاده ارتباطی پایگلان، پمپاژ آب خروجی مجتمع ماهیان سردابی دیوزناو به اراضی محور ژریژه و احداث سایت توسعه باغات در آن منطقه از جمله مطالبات و نیازمندی های شهرستان سروآباد است.

در ادامه امام جمعه شهرستان سرواباد، بیان کرد: این شهرستان دارای ظرفیتی های باغی، آبی و زمینی است که مسئولین باید بیش از گذشته به آن توجه کنند.

عبدالقادر حسینی با اشاره به اینکه پمپاژ آبی یکی از سرمایه های خدادای بوده و باید در اولویت قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفین باید این محرومیت شهرستان را رفع کنند چرا که وضعیت وخیم معیشتی در شان مردم زحمتکش و تلاشگر این شهرشتان نیست.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: