• یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-3690-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گزارش

هیچ دولتی قدمی برای راه آهن بیجار بر نداشته است

فرماندار شهرستان بیجار گفت: ۳ دهه از بحث راه آهن بیجار به زنجان می گذرد و تا کنون هیچ دولتی قدمی برای این پروژه بر نداشته است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان علی اکبر ورمقانی امروز (یک شنبه ، ۱۵ اردیبهشت) در اولین جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پایه این شهر با محوریت مشکلات شهرستان بیجار برگزار شد، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سفر به شهرستان بیجار خواهان جلوگیری از خروج آب این شهرستان شدند اظهار کرد: مفهوم فرمایشات ایشان این است از آب های شهرستان بیجار در زمینه های مختلف استفاده کنیم .

وی با اشاره به اینکه در روستاهای شهرستان بیجار در بحث زیرساخت ها کار شده است گفت: متاسفانه در بحث اشتغال در روستاهای شهرستان هیچگونه کاری نشده و این نیازمند همت والای مدیران است .

فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه از هنر های هشت گانه در بیجار شخصیت های تاثیر گذار در حد ملی و بین المللی وجود دارد ، گفت: از اداره کل فرهنگ و ارشاد انتظار داریم در بحث اعتبارات فرهنگی و بودجه های فرهنگی توجه ویژه به بیجار داشته باشد .

وی با اعلام اینکه شهرستان بیجار وسیع ترین شهرستان استان است، تصریح کرد: شهرستان بیجار با دارا بودن ۹۵۰ کیلومتر راه روستایی، ۳۸۵ کیلومتر راه بین شهری، ۵ محور مواصلاتی دارد که از ۳۸۵ کیلومتر راه بین شهری کمتر از ۴۰ کیلومتر آن اتوبان است .

ورمقانی با ذکر اینکه ۳ دهه از بحث راه آهن بیجار به زنجان می گذرد، ادامه داد: تا کنون هیچ دولتی قدمی برای راه آهن بیجار به زنجان بر نداشته است .

وی با تأکید بر اینکه هر لحظه خطر انفجار تانکر سوخت در شهر بیجار وجود دارد، خاطرنشان کرد: با وجود تراکم جمعیتی بالا در مسیر عبور ماشین های سنگین خواهان تسریع در ساخت پل روگذر کنارگذر چنگیز قلعه هستیم .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: