• یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-3590-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گزارش

ماندن در بیجار نیازمند همت، ابزار و امکانات است

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با اینکه در بیجار بمانید و بیجار را آباد کنید اظهار کرد: ماندن در بیجار نیازمند همت، ابزار و امکانات است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان حمدالله کریمی امروز (یک شنبه ، ۱۵ اردیبهشت) در اولین جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پایه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در بیجار در رابطه با اینکه در بیجار بمانید و بیجار را آباد کنید اظهار کرد: ماندن در بیجار نیازمند همت، ابزار و امکانات است .

نماینده شهرستان بیجار گفت: مجتمع ۲۳ واحدی گاو شیری با اشتغال زایی ۲ نفره برای هر واحد هم اکنون غیر فعال است و خواهان رفع مشکلات و فعال شدن دوباره این مجتمع هستیم .

وی با اعلام اینکه مراحل ثبت جهانی فرش دستباف بیجار در حال انجام است، تصریح کرد: با وجود این پتانسیل خواهان تسریع در روند ساخت موزه فرش شهرستان بیجار هستیم .

کریمی با ذکر اینکه برنامه شاخص فرهنگی در بیجار وجود ندارد، ادامه داد: با وجود اینکه استان کردستان یک استان فرهنگی است باید وضعیت فرهنگ در شهرستان های استان را بررسی کرد و ما در بیجار خواهان تعریف یک برنامه شاخص فرهنگی در شهرستان هستیم .

وی با تأکید بر اینکه به حوزه ورزش در شهرستان توجه ویژه ای داریم ، خاطرنشان کرد: بازسازی استادیوم و  استخر ۱۷ شهریور، تعویض کفپوش سالن ۲ هزار نفره شهداء ، واریز ۴۶۰ میلیون تومان کمک هزینه به هیات های شهرستان از جمله کار های انجام شده است .

کریمی همچنین گفت: مجموعه تفریحی وانیک، شهربازی بیجار و کوه نسار یک بستر مناسب برای تبدیل شدن به مرکز گردشگری است که رسیدن به این مهم نیازمند گازرسانی و آب رسانی به این منطقه است .

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در پایان با اشاره به اینکه بحث مشکل اشتغال یک بحث ملی است ، یادآور شد: استارت خوبی در بحث اشتغال زایی در شهرستان زده شده است ولی نیازمند یک همت مضاعف در این زمینه هستیم .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: