• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-590-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

هزینه کرد زکات باید به رونق تولید تبدیل شود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، گفت: هزینه کرد زکات باید به جای رفاه به تولید منجر شود و میان نیازمندان و فقرا ایجاد اشتغال کند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، امروز (4اردیبهشت) در اولین جلسه شورای زکات استان کردستان در سال 98 برگزار شد، اظهار کرد: زکات یکی از واجبات دین اسلام است که اگر به درستی اجرا شود بسیاری از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: زکات یکی ار ارکان ها و پایه های اساسی اسلام است که قرار دادن آن کنار نماز ثاتیر به سزایی در زندگی افراد دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، افزود: زکات یک مسئله مشترک بین همه مسلمانان است که اگر این واجب کامل پرادخت شود فقیری در جامعه باقی نخواهد ماند.

آیت الله شاهرودی بیان کرد: اصل زکات بر این است که نباید در جامعه اسلامی افراد فقیر داشته باشیم لذا در این راستا به وسیله پرداخت زکات توسط برخی افراد این فقر باید از بین برود.

وی در ادامه عنوان کرد باید مشکلات فقرا حل شود چرا که اصل و اساس یک نظام است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ایجاد درآمد کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، ذکر کرد: باید بخشی از زکات جمع آوری شده در زمینه اشتغال و تولید هزینه شود و با توجه به شعار سال باید تولید بیش از پیش رونق بگیرد.

آیت الله شاهرودی گفت: اگر اقدامات این گونه انجام شود موجب فرهنگ سازی بیشتر زکات در بین افراد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود اقتصادی پرداخت زکات می تواند به خوبی در خصوص فقر و کسب درآمد نقش آفرین باشد.

  نماینده ولی فقیه در استان کردستان،  یادآور شد:  هزینه کرد زکات باید طور باشد که به جای رفاه به تولید منجر شود و میان نیازمندان و فقرا ایجاد اشتغال کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: