• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-17890-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گفتگو

امکان سفید پوش شدن کردستان در دومین ماه بهار!

کارشناس هواشناسی استان کردستان گفت: از اواخر روز یکشنبه با نفوذ توده فعال بارشی به استان تا روز سه شنبه شاهد بارش های قابل ملاحظه برف و باران (عمدتا برف) و رعد و برق خواهیم بود.

ریحان امیدی راد در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان، با اشاره به جدیدترین تحلیل نقشه های هواشناسی اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین مدل‌های هواشناسی، طی امروز امکان بارشهای پراکنده باران و برف وجود دارد و از اوایل امشب تا بعد از ظهر یکشنبه به‌طور موقت هوا پایدار می شود.

وی افزود: از اواخر روز یکشنبه با نفوذ توده فعال بارشی به استان تا روز سه شنبه شاهد بارش های قابل ملاحظه برف و باران (عمدتا برف) و رعد و برق خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی استان کردستان با بیان اینکه علاوه بر بارش برف، پدیده بسیار مهم دیگر طی روز دوشنبه تا چهارشنبه نفوذ توده هوای سرد به استان است تصریح کرد: این توده هوای سرد موجب می شود دمای هوا به‌طور میانگین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد کاهش یابد و دمای هوا در سطح استان به زیر صفر درجه سانتیگراد برسد.

وی در پایان با اشاره به اینکه ممکن است دمای سطح خاک در نواحی سردسیر حتی به منفی ١۰درجه سانتیگراد برسد یادآور شد: لذا ضرورری است که کشاورزان و باغداران تمهیدات لازم را برای مقابله با سرمازدگی محصولات انجام بدهند. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: