• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-17490-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج:

21 بنای غیرمجاز تجاری، مسکونی در سنندج تخریب شد

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج، از تخریب 21 بنای غیرمجاز تجاری، مسکونی طی شش ماهه دوم سال گذشته خبر داد و گفت: این بناهای مسکونی و تجاری پس از اعلام اخطارهای کتبی به مالکین و در راستای اجرای احکام صادره کمیسیون ماده 100 تخریب شد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، عبدالله صالحی در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد شش ماهه دوم سال 97 این اداره، اظهار کرد: در راستای پیشگیری از تخلفات شهری در چارت جدید شهرداری اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری تاسیس شد.

وی بیان کرد: جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز یکی از اولویت‌های این اداره در سطح شهر است که اقدامات مناسبی در جهت  پیشگیری و احداث بناهای غیر مجاز صورت گرفته است.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج، تصریح کرد: از بین رفتن سیما و منظر شهری، عدم استحکام و ایمنی ساختمان‌ها از مهم‌ترین آسیب‌های ساخت و ساز غیرمجاز است.

صالحی از تخریب 21 بنای غیرمجاز طی شش ماهه دوم سال گذشته خبر داد و گفت: این بناها شامل بناهای مسکونی و تجاری و یا دارای کاربری‌های مغایر بوده که پس از اعلام اخطارهای کتبی به مالکین و در راستای اجرای احکام صادره کمیسیون ماده صد تخریب شد.

وی عنوان کرد: 35 مورد دیگر از ساخت و سازهای غیرمجاز نیز پس از اخطار کتبی به مالک ورودی آن با نیوجرسی مسدود شده است.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج، افزود: مالکانی که ورودی ملک آنها با نیوجرسی مسدود شده به مدت 2 ماه زمان دارند تا به شهرداری مراجعه  و نسبت به صدور جواز اقدام کنند و در غیر این صورت برابر ضوابط نسبت به جلوگیری از احداث آن اقدام خواهد شد.

صالحی ذکر کرد: موارد دیگری نیز از ساخت و سازی غیر مجاز  شناسایی و عملیات ساختمانی آنها متوقف و به مناطق و نواحی ارجاع داده شده و مالکین نیز باید در محدوده زمانی تعیین شده به مناطق و نواحی مربوطه جهت تشکیل پرونده و انجام مراحل قانونی مراجعه کنند.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج، خاطرنشان کرد: در راستای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در بسیاری از موارد نسبت به برداشت مصالح و صفحه ستون و انتقال آن به انبار، اقدام شده و پس از اخذ مجوز و رفع تخلف این مصالح به مالکین عودت داده می‌شود.

وی از شهروندان درخواست کرد: در راستای جلوگیری از بروز هرگونه خطرات احتمالی، ضمن رعایت ضوابط شهرسازی برای انجام هرگونه ساخت و ساز نسبت به اخذ مجوزهای لازم از طریق شهرداری اقدام کنند.

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: