• جمعه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-17390-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

سومین جشنواره هه ڵپه ڕکێ بانه با معرفی نفرات برتر پایان یافت

سومین جشنواره هه ڵپه ڕکێ بانه در محل تالار آربابا با حضور 16 گروه و معرفی برترین ها پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان ، شامگاه پنجشنبه(30 فروردین ماه) سومین جشنواره هه ڵپه ڕکێ بانه در محل تالار آربابا که با حضور 16 گروه منتخب از استان‌های ایلام، کردستان، آدربایجان غربی، کرمانشاه و خراسان شمالی به مدت سه روز در حال برگزاری بود با حضور پرشور مردم پایان یافت.

در پایان این جشنواره از گروه‌های شرکت کننده از لحاظ سرچوپی، گاوانی، لباس، مقاله، موسیقی ، صحیح اجرا کردن بزم‌ها، هه ڵپه ڕکێ کودکان و هماهنگی منظم و درست گروه‌ها، تقدیر به عمل آمد و 3 گروه برتر تندیس جشنواره هه ڵپه ڕکێ بانه را دریافت کردند.

داوران سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه شامل عبدالکریم سروش، بهمن حاجی امینی، علیرضا اسماعیلی، امید زارعی و علی جهانی بودند که بر اساس اتفاق آراء نتایج را بدین صورت اعلام کردند:

گروه‌های اول تا سوم بدین ترتیب که "نیشتمان" بانه رتبه اول، "سابلاغ" مهاباد و "آگرین" بانه رتبه دوم(‌به صورت مشترک) و "دیلان" ارومیه مقام سوم را کسب کردند.

در بخش جل و برگ« لباس» گروه هه ڵپه ڕکێ نیشتمان بانه رتبه اول، گروه‌های هه لپه رکی سابلاغ مهاباد و آگرین بانه به صورت مشترک مقام دوم و گروه هه لپه رکی دیلان ارومیه مقام سوم را کسب کردند و جایزه نقدی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره را در این بخش به خود اختصاص دادند.

در بخش گاوانی لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره به امید کریمی اختصاص یافت.

هیات داوران این جشنواره در بخش کودکان گروه نیشتمان بانه و ١٢ سواره مریوان را به عنوان بهترین گروه معرفی کرد که با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی و تندیس جشنواره از انها تقدیر شد.

لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره برای مقاله هه ڵپه ڕکێ مریوان به کریم خاوری و حسین احمدی از مریوان و مقاله هه لپه رکی از منظر تاریخ با اسطوره به افشین غلامی نسیم غلامی و لطیف محمد پور اهدا شد.

ارسلان نوروزی از گروه گوند ارومیه مقام نخست، کامل کریمیان از گروه سابلاغ مریوان مقام دوم و کاوه عبدالهی از گروه چالاک بانه و عمر مهر دوست به طور مشترک مقام سوم در بخش سرچوپی را کسب کردند و با هدای لوح نقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره از انها تقدیر شد.

در بخش موسیقی سومین جشنواره هه ڵپه ڕکێ بانه گروه هه لپه رکی آگرین بانه و سابلاغ مهاباد به طور مشترک رتبه اول، گروه ایلامیان ایلام رتبه دوم و گروه دوانزه سواره قه لای مریوان و چالاک بانه رتبه سوم را کسب کردند.

 لوح تقدیر و جایزه نقدی سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه در بخش بهترین موسیقی به عثمان محمدی « عثمان سور» از گروه نیشتمان بانه و کارو محمدی از گروه دوانزه سواره قه لای مریوان اهدا شد.

گفتنی است؛ گروه آگرین بانه از نگاه تماشاچیان به عنوان بهترین گروه معرفی شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: