• دوشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-2197-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار سقز خبر داد:

اجرای 225 پروژه در سال 97 توسط دهیاری های سقز

فرماندار سقز از اجرای 225 پروژه در سال 97 توسط دهیاری های سقز خبر دا و گفت: برای اجرای این طرح ها 30 میلیارد ریال در روستاها هزینه شد .

به گزارش ایسنا،منطقه کردستان،کامیل کریمیان در جلسه بررسی مشکلات روستاها ی شهرستان سقز  با اعلام اینکه برای اولین بار 6 میلیارد ریال اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری شهرستان سقز اختصاص یافت اظهار کرد: باوجود مشکلات اعتباری، هیچ پروژه ای در سقز تعطیل نیست.

وی افزود: از میزان 20 میلیارد ریال اعتبارات سهم مناطق محروم استان، 15 میلیارد ریال آن برای روستاهای شهرستان سقز جذب شده است.

فرماندار سقز بیان کرد: راه برون رفت از مشکلات کم آبی ساخت مجتمع های آبرسانی است که سه مجتمع در شهرستان سقز در حال ساخت است.

  وی ادامه داد: بانک ها در راستای پرداخت مقاوم سازی منازل روستایی همکاری مناسبی ندارند.

  کریمیان با بیان اینکه گازرسانی به روستاهای شهرستان سقز از سرعت مناسبی برخوردار است، افزود: در این راستا50 روستای جدید نیز هدف گذاری شده است و بر اساس وعده شرکت گاز استان تا سال 1400 روستاهای بالای 20 خانوار بدون گاز نخواهیم داشت .

کریمیان تصریح کرد: جلوگیری از معضل قاچاق چوب بدون مشارکت شوراهای روستا، مردم و دهیاران و اعضای شورای بخش امکانپذیر نیست .

وی در ادامه اضافه کرد: یکی از مشکلات اصلی روستاها، آنتن دهی تلفن همراه، نامناسب بودن فضای فیزیکی خانه های بهداشت و وجود مدارس تخریبی است، خیران باید حوزه سلامت و مدارس شهرستان را یاری دهند.

فرماندار سقز یادآور شد: منابع طبیعی در خصوص رفع تداخلات زمین های کشاورزی و ملی، رفع تداخلات خط لوله 56 اینچ گازرسانی سراسری تسریع کند.

در ادامه محسن بیگلری، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت:به زودی شاهد بازگشایی کنارگذر سقز به عنوان تنها کنار گذر غرب کشور خواهیم بود، برای ساخت این طرح بیش از 200 میلیارد تومان هزینه صرف شده است.

وی اظهار کرد: ساختمان ترمینال فرودگاه سقز دارای پیشرفت 30 درصدی و طرح جاده جایگزین در دست اقدام است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به گستردگی بخش مرکزی سقز و ارائه خدمات مناسب به روستائیان، در تلاش هستیم بخش سرا را از این بخش انتزاع و سرا به عنوان مرکز بخش مستقل معرفی شود.

بیگلری خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی برای جلوگیری از سرقت امکانات عمومی و قاچاق چوب باید از اولویت های فعالان فرهنگی و اجتماعی و اعضای شورای اسلامی روستاها باشد.

بیگلری گفت:بیمه اجتماعی روستائیان ظرفیت مناسبی برای آینده روستانشینان است و باید از این پتانسیل استفاده شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: