• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-2392-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

در جلسه اعضای شوراهای استان با نمایندگان؛

عدم حضور نمایندگان مجلس، انتقاد اعضای شوراهای کردستان را برانگیخت

عدم حضور نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی، در جلسه امروز با اعضای شورای اسلامی شهرهای مختلف استان، موجب نارضایتی و انتقاد این اعضاء شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ظهر امروز بنا بود جلسه‌ای با حضور شش نماینده استان در مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای اسلامی شهرهای استان کردستان در ساختمان جلسات این شورا در سنندج برگزار شود که به دلیل حضور نیافتن نمایندگان، جلسه پس از یک ساعت و نیم تاخیر و فقط با حضور احسن علوی، نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران آغاز شد.

هرچند محسن بیگلری، رئیس مجمع نمایندگان استان هم با تاخیری دو ساعته خود را در نهایت به این جلسه رساند، اما عدم حضور دیگر نمایندگان استان موجب گلایه و نارضایتی اعضای شورای اسلامی شهرهای مختلف استان شد.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان در این مورد اظهار کرد: از 45 روز گذشته هشت بار با نمایندگان استان در خصوص برگزاری این جلسه مکاتبه کرده‌ایم و چه به صورت مکتوب، چه حضوری و حتی تلفنی از آنها جهت شرکت در این جلسه دعوت به عمل آورده‌ایم.

خلیل عزیزی، ضمن انتقاد از عدم حضور نمایندگان در این جلسه، گفت: شورای اسلامی استان به عنوان یک شورای فرادستی در سطح مدیریت استان، دارای مسایل و مشکلات فراوانی است که باید این مشکلات به گوش نمایندگان استان برسد.

وی ادامه داد: بیش از 40 روز است که خواهان دیدار با استاندار کردستان هستیم اما هنوز این مسئله امکانپذیر نشده است، همچنین تعدادی از فرمانداران شهرهای استان هم شان شورا را رعایت نمی‌کنند و جایگاه و احترام لازم را برای شوراها قایل نمی‌شوند.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان از عدم تعامل مسئولان ادارات با اعضای شورای اسلامی شهرهای استان هم انتقاد کرد و گفت: مدیریت استان توجهی به جایگاه شوراها نداشته و تعامل لازم را با آنها ندارند.

نایب رئیس شورای اسلامی استان هم در ادامه طی سخنانی، عدم حضور نمایندگان در این جلسه را بی احترامی به افرادی دانست که با آنها رای داده‌اند و گفت: بعد از یک سال و پنج ماه از آغاز به کار شورای دور جدید، همین یک جلسه با حضور نمانیدگان مجلس برگزار شده است که متاسفانه آنها برای شنیدن حرف‌های ما حاضر نشده‌اند در این جلسه حاضر شوند.

بهروز محمدی تاکید کرد: از نمایندگان مجلس انتظار داریم که بیشتر برای جایگاه شورا اهمیت قایل شوند و با ما بیشتر در تعامل باشند.

رئیس شورای شهر مریوان هم در ادامه، تعامل نمایندگان با اعضای شورا را امری ضروری دانست و عنوان کرد: نمایندگان بایستی در این جلسه حاضر می‌شدند تا مسایل و مشکلاتی را که مردم به ما انتقال داده اند، به تهران منعکس کنند.

امید درخشانی ذکر کرد: باید هر سه ماه یکبار جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با اعضای شوراهای استان برگزار شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سنندج نیز از عدم حضور نمایندگان مجلس در این جلسه گلایه کرد و گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ما عدم تثبیت جایگاه قانونی شورا و نادیده گرفتن شوراها از سوی دولت است.

یوسف اسدی از عدم صدور کارت اعضای شوراها پس از یک سال و نیم برسر کارآمدن دور جدید هم انتقاد کرد و عدم تعامل برخی از ادارات با اعضای شورا و دعوت نکردن آنها به جلسات مهم را از دیگر مشکلات این حوزه دانست.

عبدالله عبدی، نایب رئیس شورای شهر مریوان هم از دیگر افرادی بود که از عدم حضور نماینده شهر مریوان در این جلسه انتقاد کرد و در ادامه اعضای شورا به بیان مباحث مربوط به حوزه کاری خود پرداختند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: