• جمعه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-1792-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

امام جمعه سنندج:

امانت‌داری یکی از سرمایه های بزرگ اجتماعی است

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه امانت‌داری سرمایه بزرگ اجتماعی است، گفت: امانت‌داری رابطه بین انسان و خالق را حفظ می‌کند و برهمین اساس مؤمنان باید امانتداران مورد اعتمادی برای مردم باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی، در آیین عبادی – سیاسی نمازجمعه این هفته نماز جمعه سنندج امانتداری را یکی از دستورات موکد دین اسلام دانست و  اظهار کرد: خداوند متعال در آیه 58 سوره نساء می‌فرماید:«اِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُكُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُمْ بَيْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا؛ خدا به شما فرمان مى‏‌دهد كه سپرده‌ها را به صاحبان آنها رد كنيد و چون ميان مردم داورى مى ‏كنيد به عدالت داورى كنيد در حقيقت نيكو چيزى است كه خدا شما را به آن پند مى‏ دهد خدا شنواى بيناست»

وی افزود: با توجه این اینکه باید گفت که انسان از طرف خداوند به حفظ امانات مردم دستور داده شده است و همین امر وظیفه ما را در مقابل آنچه دیگران نزد ما به امانت می گذارند، سنگین تر می‌کند.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه امانت‌داری سرمایه بزرگ اجتماعی است، عنوان کرد: امانت‌داری رابطه بین انسان و خالق را حفظ می‌کند و برهمین اساس مؤمنان باید امانتداران مورد اعتمادی برای مردم باشند.

وی به ابعاد مختلف و وسیع امانت اشاره و اعلام کرد: امانت می‌تواند یک راز، صحبت، مال یا حتی آموزش جوانی باید که به ما سپرده‌اند که ما  به عنوان یک فرد مسلمان و پایبند قرآن این امانات را حفظ کرده و به صاحب مال بدون هیچ اشکالی برگردانیم.

ماموستا خدایی در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه این هفته با تأکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از پایه‌های قوام دین و شریعت اسلام هستند.

وی امر هب معروف و نهی از منکررا زیربنای همه‌ حرکات اجتماعی اسلام دانست و افزود: هر مومنی در مواجه با کار نادرستی که از دیگران می بیند نباید ساکت شود و مانع از گسترش آن شود.

امام جمعه سنندج اعلام کرد: خداوند به همه اعمال آشکار و پنهان ما آگاه است و اگر عمل خوب انجام دهیم جزای نیکو به آن می دهد.

وی در پایان نمازگزاران را به صبر و شکیبایی در شرایط سخت دعوت کرد و یادآور شد: هیچ سختی بدون حکمت نیست و باید هماره امیدوار بود چرا که طبق فرموده خداوند بعد از هر سختی گشایشی وجود دارد.

انتهای پیام


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: